| AlinutzaRouz a întrebat:

Imi dati va rog un link de unde sa pot citi baltagul de sadoveanu in intregime? va rog mult, nu-l gasesc nicaieri si am nevoie de el pana luni

7 răspunsuri:
| lala178 a răspuns:

Mai bine te-ai apuca de citit cartea, nu este asa de greu, o termini repede.Sau daca nu vrei citeste de pe net mai multe rezumate, comentarii, idei despre carte si sigur o sa intelegi despre ce este vorba.

| AlinutzaRouz explică:

Aaaa, mda, va anunt ca-i sambata seara, unde drack sa gasesc librarie sau biblioteca deschisa pana luni la prima ora, intrebam daca este pe internet cartea ca sa poata fi citita. oricum nu mai conteaza...

| slipknot a răspuns:

Aici gasesti cartea in intregime http://www.scribd.com/doc/27129264/Mihail-Sadoveanu-Baltagul#fullscreen:on
sper ca ti'am fost de ajutor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta pe www.zxdrive.com Siteul asta este un fel de Google pentru documente dar nu uita sa selectezi limba Romana.
Nu stiu daca o sa gasesti toata cartea dar vei gasi multe referate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact ce-a scris cel de mai jos MAI CUMPARATI SI CARTI, nu va obisnuiti de mici cu ciordeala!
Pe langa faptul ca treceti ca "Lebada pe apa" prin scoala, va obisnuiti sa ciorditi de mici, asa ca hotia vi se pare de acum ceva normal...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai sictir ma asta SLIKPNOT cu link-ul tau cu tot de taran imputit si retardat ca nu stii sa folosesti un computer.hai mars

| 465793 a răspuns:

Mihail Sadoveanu - Baltagul