| lily201 a întrebat:

NU reusesc sa gasesc cartea Baltagul de Mihai Sadoveanu imi puteti spune rezmativ despre carte

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Cauta pe www.referate.ro.
Sper sa te ajute!
Te pup!

| lily201 explică (pentru anonim_4396):

Buna! merci am gasit cum imi doream scurt si clar

6 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cum sa nu gasesti cartea nicaieri? Există atatea biblioteci, important e sa vrei, nu sa primesti de-a moca totul! Sper sa nu faci rezumatul după film, sunt diferente mari, filmul e adaptat altfel! Si e o carte asa frumoasa, merita sa o citesti, te va captiva, chiar daca e autor roman.Imi face impresia ca tu vrei doar rezumatul si cu asta basta!

| lily201 explică (pentru floresdemayo):

Buna, sunt inscrisa doar la o biblioteca din zona si daca cinstit era o carte dar se tinea pe ultimile ate si parca s-au batut joc de cartea aia si era doar un exemplar am mers la alta biblioteca de linga scoala dar nu traiesc in zona ceia si ma pot abona acolo dar nu pot lua carti cu mine si de aceia am cerut ajutoare
Merci de ajutorul tau

| rikku2010 a răspuns:

Cauta pe google rezumatul
sau daca nu...te poti uita si la film thinking