| Undead a întrebat:

Imi e frica de intuneric cum sa scap de aceasta fobie?

Răspuns Câştigător
| Saya a răspuns:

Cand simti ca te apuca frica inchide ochii pentru 2 secunde si zi:" esti in intuneric si numai intunericul te poate intelege si cuprinde in brate.

4 răspunsuri:
| Ureniuc a răspuns:

Cand eram mica imi era si mi-e frica de intunerik...dar incerka sa te gandesti la altceva frum si uita de intunerik ca nu o sa te pape nimenitongue

| xCaTgIrLx a răspuns:

Pai ai putea sa iti imaginezi ca este lumina sau poti sa nu te mai gandesti la ce este rau. Sper ca te-am ajutat!

| Missdaydreaming a răspuns:

Pai in Wardstone Cronicles, un roman de groaza pe care il citesc, zice asa: "Intunericul [---> reprezentatul opozantilor protagonistului] va fi mai puternic daca ii vei arata ca ti-e teama.". Deci... gandeste-te ca daca ce-ti imaginezi tu vede ca nu te temi te va lasa in pacetongue

| Daniel_3161 a răspuns:

Incearca, te rog sa uiti de aceasta fobie sau de ce zici tu. daniel