| Goddessss a întrebat:

Imi explica si mie va rog frumos, faza cu vanish mode de pe mess?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Uneori, un mesaj este doar spontan - ceva ce vrei să spui în acest moment, fără să-ți faci griji că rămâne în jur. De aceea, suntem încântați să introducem modul de dispariție pe Messenger, care vă permite să trimiteți mesaje care dispar automat. Cum funcționează este simplu - mesajele dispar după ce sunt văzute și ieșiți din chat.

Video player

00:16
00:42

Pentru a-l activa, glisați în sus pe dispozitivul mobil într-un fir de chat existent și sunteți în modul de dispariție. Glisați din nou în sus și ați revenit la chatul obișnuit. Asta e!

Acum poți trimite meme, GIF-uri, stickere sau reacții pentru a împărtăși ceea ce crezi cu adevărat atunci când nu găsești cuvintele sau pur și simplu să fii prost cu prietenii tăi fără ca acesta să rămână în istoricul chat-ului.

Siguranță prin design

Am proiectat modul de dispariție cu siguranță și alegere în minte, astfel încât să vă controlați experiența. Doar persoanele la care ești conectat pot folosi modul de dispariție cu tine într-un chat. Modul Vanish este, de asemenea, opțional, astfel încât să alegeți dacă să intrați în modul Vanish cu cineva. Dacă cineva face o captură de ecran a chat-ului dvs. în timp ce utilizați modul Vanish, veți fi notificat. Și ca întotdeauna, puteți bloca pe cineva și raporta o conversație dacă vă simțiți nesigur.

Pe măsură ce lansăm modul de dispariție, dorim să ne asigurăm că oamenii înțeleg cum funcționează, astfel încât, atunci când glisați în sus pentru prima dată, veți vedea un ecran care explică caracteristicile cheie, inclusiv mai multe detalii despre blocare și raportare.

Lansăm încet modul de dispariție pe Messenger și Instagram. Modul Vanish este acum disponibil pe Messenger în SUA și într-o mână de alte țări și va veni în curând în mai multe locuri. Modul Vanish de pe Instagram va veni în curând în SUA și în alte țări, când vă veți actualiza la noua experiență Messenger. Rămâneți la curent pentru mai multe funcții și distracție!

https://messengernews.fb.com/......instagram/

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Mai in detaliu https://messengernews.fb.com/......instagram/

| Goddessss explică (pentru RAY):

I got it, thx

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da, ce au zis ceilalti + ce am inteles eu de la acest mod cand l-am folosit:

O fereastra noua, in genul mesajelor private, acolo unde se sterg mesajele dupa ce ai iesit si ai intrat iar (si mesajul este vazut) si unde poti sa vezi cand cineva a facut screenshot. Este mai mult o "joaca" sau ceva nou pentru ca nu stiu ce sa mai faca.

Dar chestia cu screenshot nu merge mereu, pe unele dispozitive nu arata. Insa nu o sa fie folosit de nimeni, plus ca ingreuneaza procesul de Chat Head.

Numai bine! ^_^

| Nemessys a răspuns:

Facebook today announced its new Snapchat-like feature for disappearing messaging, Vanish Mode, is arriving on Messenger and Instagram. The feature, meant for more casual conversations, allows users to set chats to automatically delete after the message is seen and the chat is closed.