| DilauRo a întrebat:

Imi place o colega de servici care este mai mare in virsta decit mine.Nu stiu ce sa fac sa-i spun ca o plac sau nu? Va rog sa-mi dati si mie un sfat daca se poate.

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Daca singurul sau "defect" e faptul ca e doar mai in varsta si nu e,cumva,si maritata si cu copii,poti incerca sa-i spui ca o placi,dar cel mai bine este sa astepti spre a-ti da seama daca este genul de om care ar permite o astfel de relatie.Ti-as sugera sa nu incepi cu declaratiile; lasa un timp de tatonare intre voi,comporta-te amabil,prietenos,afectuos chiar in unele situatii si colega va intelege ca te intereseaza persoana ei in mod particular si se va manifesta intr-un fel sa altul:fie se va arata interesata, fie va respinge din start ideea unei apropieri, alta decat cea colegiala.Nu te grabi cu declaratiile; exista riscul sa obtii o reactie exact pe dos decat cea sperata de tine.Asteapta si cu siguranta intuitia ta iti va spune daca si cand e momentul sa-i spui ca o placi.Gandindu-ma bine as zice ca in acest moment colega ta stie ca o placi:orice femeie stie chiar daca nu afiseaza, cand un barbat o place; intuitia feminina functioneaza fara gres si... fara cuvinte!

3 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Încă nu e momentul... Poate vă cunoaşteţi de mult timp, precum amici şi colegi de servici, dar nu ştii cum se comportă într-o relaţie.Aşa că este mai bine să iei lucrurile treptat.Nu te arunca pur şi simplu într-o relaţie.Am mai spus.O cunoşti, dar nu în viaţa de cuplu.Las-o uşor, nu o sufoca.Cu siguranţă, va fi surprinsă să afle că o placi.Invit-o undeva,ieşiţi împreună să vă puteţi cunoaşte mai bine, doar tu şi ea.Şi cucereşte-o treptat.Aşa, vei da dovadă de maturitate şi responsabilitate. Orice femeie vrea să aibă o bază stabilă într-un bărbat.

| DilauRo explică:

Danyel eu sunt baiat

| Dany3l16 a răspuns:

Puteti sa i spuneti ca doar sunteti colege colegele nu au secrete.