| denisa19 a întrebat:

pe data de 2 mi-a venit menstruatia si am inceput sa folosesc anticonceptionale yasmin acum pe 22 termin pastilele si stau in cele 7 zile de pauza! problema e ca daca imi vine menstruatia ar fi ca si cum as avea menstruatia de 2 ori in aceeași luna! e normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Menstruatia nu urmeaza niciodata luna calendaristica. ea vine la intervale regulate cuprinse intre 24 si 35 de zile. Practic deseori se intampla ca, din coincidenta, prima zi a doua menstre succesive sa fie in aceeasi luna. Atata timp cat intervalul de minim 24 de zile a fost respectat, nu exista probleme.

1 răspuns:
| VadTot a răspuns:

Aceasta Problema trebuie discutata in particular cu medicul ginecolog care ti a prescris anticon.si nici decum cu noi aici laughingDar cred ca si alea anticonc.le ai luat dupa urechelaughing)probabil ti le a prescris vreun ginecolog"de pe aici! Ca aici gasesti orice.laughing)