| Anonimul151 a întrebat:

Îmi poate spune cineva mai multe detalii despre programul Erasmus?

Pentru a participa la acest proiect, cum se aleg "participantii" de către profesori? Elevii care merg trebuie să aibă premii?

A participat cineva la acest proiect/ program?

Știe cineva în ce țări se va face proiectul acesta? ( anul acesta, în 2022 ).

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Nu premiile sau diplomele la Olimpiade sunt criteriile de selectie. Cel mai probabil, vor fi alesi elevii care invata bine si care sunt capabili sa tina pasul cu cerintele unui astfel de program.

"Elevii trebuie selecționați într-un mod echitabil, incluziv, transparent și bine justificat."