| RAY a întrebat:

Imi puteti da siteuri unde sa imi cunosc personalitatea sau o carte?

6 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

Im ziua de azi preferam sa credem ce scrie într o carte despre noi (deși e la modul general) decât ce știm noi despre noi, suna ciudat nu? E adevărat ca psihologic nu putem sa știm despre noi dar citind o carte tot noi o vom interpreta în funcție de informațiile pe care le avem deja, percepția nu știu dacă va fi foarte corecta. La un moment dat a spus Andrei Raicu ca a aflat de la psihologul ei ca a avut copilărie nefericita. Mie mi se pare ciudat, sa afli de la cineva ceva ce ai trăit tu, adica suna stupid deși pot înțelege raționamentul Oricat ar fi de bun psihologul nu știu cât poți analiza de corect fiindcă fiecare individ e diferit.

| Apokales a răspuns:

Nu mai stiu sigur, dar parca ABC-ul psihopatului de succes de Kevin Dutton si Andy McNab avea la sfarsitul fiecarui capitol un chestionar in care aflai cate ceva despre personalitatea ta. Oricum, sa-ti fie rusine ca n-ai habar la anii tai ce personalitate ai.

| RAY explică (pentru Apokales):

Nici tu nu stii

| Apokales a răspuns (pentru RAY):

Cum asa? Explica-mi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://www.16personalities.com/

| Morbid a răspuns:

5 types of personality patterns de Steven Kessler.