| AnnaMaryStar a întrebat:

Imi puteti spune niste porecle sau alinturi de la numele Ana si Maria?

Răspuns Câştigător
| metehne a răspuns:

Ana :
anne,
ann,
anyta
, anny,
aniella,
nana,
anuska,
anutsa.
Maria :
mary,
mia,
maia,
mara,
mii,
marie,
ria,
mire,
ary

AA si sarbatori fericitee si un an nou fericit alaturi de cei dragihappy

5 răspunsuri:
| LarisaAndreea a răspuns:

Anny, Anutza, Anishoara, Ann^^, Anica, Anutz`

Marry, Mariuca, Mariuta, Marinuta, Rya;

| Alexysa a răspuns:

Anca: Ancuta, Ane, Anyca, Ancusoara
Maria:Mariuca, Marie, Mari, Mara, Mariusca

| BlueBird a răspuns:

De obicei poreclele provin nu numia de la nume ( care nu este un indiciu prea bun ) ci de la faptte care iau scos in evidenta. un coleg care a patit ceva cu o banana a ramas cu aceasta porecla. Daca vrei sa te ajut da-mi mai multe detalii despre persoanlee care vrei sa le gasesti porecla

| IngridTomlinson a răspuns:

Paiiii stiu eu unul: Anita :d e bun?

| Alina140663 a răspuns:

Ana:

Anishoara, Any, Anutza, Anykaa mai vezi tu...

Maria:

Mimy, Mary, Mery