| ingerassecret a întrebat:

Imi puteti spune si mie ce inseamna expresia"un sut in fund, un pas inainte!"

8 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Altfel spus :,, Diferenţa dintre bolovanii în care te împiedici şi pietrele pe care calci este modul în care te foloseşti de fiecare dintre acestea. ''

| Arthur a răspuns:

Ceva de genul : în tot răul există şi un bine, după nor vine senin, ai pierdut continuă ai caştigat continuă!

greece12
| greece12 a răspuns:

Vizualizeaza scena, in plan fizic...este foarte reala.
Ideea este ca fiecare obstacol,refuz,jignire sau infrangere(acestea jucand rolul sutului in fund)trebuiesc depasite,de fapt,abia depasite te vor face sa inaintezi in viata.
Oricare din ele,fie obstacol, fie jignire sau infrangere, te obliga sa gandesti, sa te opresti din goana zilnica si sa vezi unde ai gresit, sa reflectezi la ce ti s-a intamplat si sa te mai maturizezi un strop.
E un pas inainte.

| zurick a răspuns:

Adica esti mult mai ambitionat dupa cineva considera ca nu poti face ceva.

| TheStory a răspuns:

Adica te impinge sa mergi inainte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de situatie si interpretare dar tot ce pot sa ti este: un sut in fund(un moment in care o mai dai in bara/mai greseste omul);
un pas inainte(insemna ca ti-ai invatat lectia cand ai gresit si mergi mai departe);
o zi buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Un şut în fund o suferinţă, un necaz, un pas înainte, o experienţă.
Te pup!

| MexicanM a răspuns:

Înseamnă că:treci printr-un obstacol al vietii şi după ce l-ai trecut ai prins experienţă.Un şut un fund=un chin, o ceartă, o problema.Un pas înainte=mai multă experienţă.