| Iulian922 a întrebat:

Imi puteti spune si mie de ce mi s-a ingrosat vovea? am 11 ani si deja cant versuri populare cum a fost la ora de muzica am vocea ca dracu. de cele mai multe ori dimineata mi se intampla asta. (Stiti ce trebuie sa fac)

2 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Ai vocea in schimbare.

| Mareacluj a răspuns:

Pai depinde: daca se intampla pe fondul unei raceli, cu durere de gat ar putea fi o laringita. Daca nu, felicitari, incet, incet intri in lumea barbatilor, adica incepe sa se schimbe vocea.