| IoanaIonuca a întrebat:

Imi spuneti niste combinatii de nume pentru copii? As prefera ca al doilea nume sa fie Maria pentru fetita si Andrei pentru baietel.

6 răspunsuri:
| Dudu008 a răspuns:

Mie imi plac numele astea la nebunie: Adina Maria si Tudor Andrei(asa vreau sa l cheme pe baiatul meu ❤ )

| J0B0MAT a răspuns:

Le pui nume copiilor în funcţie de sfaturile unor străini?

| IoanaIonuca explică (pentru J0B0MAT):

Nu le pun, nu am copii laughing Voiam doar sa vad ce gusturi are lumea. Poate imi cere cineva parerea si sa am ceva pregatit laughing

| J0B0MAT a răspuns (pentru IoanaIonuca):

La fete sunt frumoase numele din mitologia greacă, dacă vrei ceva mai nonconformist:
https://ro.wikipedia.org/wiki/Lista_personajelor_mitologice_elene

| RainmakerX a răspuns:

Ana Maria, Andrei Catalin...

Combinatii exista o multime
Poti incerca pentru fata numele Stefania, Alina, Alice, Ioana, Lidia, Miruna, Roxana s-a.m.d.

Pentru baieti Daniel, Teodor, Radu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu le-as pune numele alea. laughing
Daca doamne fereste, ptu ptu ptu, as avea un copil i-as pune Anisia daca ar fi fata si Damon daca ar fi baiat.