| vvyoo a întrebat:

Implinesc 14 ani peste cateva saptamani, eu locuiesc la bunici pentru ca parintii sunt in strainatate si cum trebuie sa imi fac buletin. vreau sa stiu daca atunci cand il fac am nevoie de semnatura de la parinti. va rog ajutati-ma! multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Yarinn a răspuns:

Din cate stiu, trebuie sa fii insotit de unul din parinti, sau de tutore. Aceeasi problema a avut-o si un coleg de-al meu si, neavand tutore legal, a trebuit ca unul din parinti sa vina in tara.
Iti trebuie, de asemenea mai multe acte: actul de casa, certificatul de nastere, actul de casatrie al parintilor (parca, nu mai stiu exact).
Sper ca ti-am fost de folos happy