| maxy2343 a întrebat:

In acest topic vreau si eu sa pun o mica intrebare pentru oamenii care sunt cu stiinta si nu cred in Dumnezeu. (scuzati categoria dar nu am stiut unde sa pun mai exact).

Deci recent am aflat de un documentar "Anctient Aliens" Nu stiu daca acest documentar are legatura cu stiinta foarte mult, dar in fine dupa ce am vazut 3 episoade din el mi-am tot pus o intrebare in cap asa si sunt foarte curios de raspunsuri. Nu vreau sa fiu impotriva, fiecare crede ce doreste. Este o simpla intrebare care ma face curios...

Poate stiinta dovedi cum sa creata viata? Ma refer in sensul cum s-a creat omul care are ratiune adica avem suflet, gandim. Poate stiinta explica asta?

2 răspunsuri:
| SmoKeD a răspuns:

Faza cu sufletul nu.Dar la momentul actual se crede ca viata s-ar putea sa fi ajuns la noi pe planeta acum multi ani cand terra a avut un impact cu o planeta de marimea planetei marte.Si dupa au evoluat toate.Se crede ca am evoluat din maimute, deoarece la maimute superioare (gorila urangutanul dar mai ales cimpanzeul) apar unghii, in jurul mainilor si fetei nu mai este par.Stiinta nu poate dovedi aparenta sufletului.
Sper ca te-am ajutat!

| maxy2343 explică (pentru SmoKeD):

Eh da m-ai ajutat, si o mica parte stiam din lucrurile astea, dar eram doar curios daca a putut dovedi aparenta sufletului. Ms happy