| Radaaa a întrebat:

In cat timp ajunge un colet dintr-un oras in altul, prin posta romana? N-am mai comandat prin posta și de aia intreb

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde ce chef au aia de la posta. Normal dureaza 3-5 zile (lucratoare), adica o saptamana.
Dar mai fac si surprize placute. Mie mi-a ajuns un colet mare, de aproape 10kg, in 2 zile, de la 500 si ceva de km. Si era coletaria simpla, nu prioripost.
Dupa ultimele experiente de la curieratul "rapid", mi-e dor de serviciile postei. Au angajati seriosi, nu toti mucosii.

| Dismally a răspuns:

Cam 3 - 5 zile, depinde cand a fost trimis, care este distanta, in ce localitate trebuie sa ajunga etc.

| GouDidodino a răspuns:

Nu ajunge

| Radaaa explică (pentru GouDidodino):

Te crezi amuzant dar ti-as sugera sa stai pe margine ca nu a ras nimeni

| Willis a răspuns:

În mare, 3-5 zile. Dar dacă vine în alt interval decât cel menționat, poate sunt alte situații mai diferite.
Volum de colet, greutate, distanță. etc.
Avantajul cu poșta, este cel mai ieftin, dar nu ești sigură în ce zi vei fi în posesia coletului.
În rest, merge treaba.