| 48deOre a întrebat:

In cat timp terminati un sapun solid?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

6 luni, căci folosesc și un săpun lichid în același timp.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu prea folosesc solid, dar cred că vreo lună m-a ținut, când am avut.

| dullcat a răspuns:

Vreo 3 saptamani sau o luna.Depinde de tipul de sapun si modul in care le pastrezi.Mie imi plac mult astea, le folosesc de mai multi ani dupa ce am renuntat la sapun lichid.Nu imi permit sa cumpar mereu din cele artizanale de la producatori romani, asa ca mai cumpar si de la magazinele comune.

Cele cu glicerina se topesc mai repede daca ramane catusi de putin apa in sapuniera(gasisem la Lidl cateva sortimente). Momentan am de la Carrefour cu ulei de masline si e tare fain.Plus ca acestea rezista mai mult si daca le folosesti numai un pic.Adica daca dai drumul la apa si te sapunesti sub jet vreun minut, deja ai consumat sapunul cat pentru o saptamana.laughing E destul sa il invarti 4 secunde cu mainile umede si abia apoi sa faci spuma si sa speli mainile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In două-trei săptămâni.