| BIoody a întrebat:

In ce luna a anului e cel mai recomandat sa dai pentru permis? Luand in considerare perioada asta, pandemica.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ideal prin luna iulie.
nu ai probleme cu temperaturile, polei, inghet, e traficul mai lejer ca sunt vacante.

| BIoody explică (pentru suntserios):

Pentru traseu da, dar dupa sa il iei doar prin august sau septembrie cand e vara pe gata?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu conteaza.
Eu am dat in aprilie, pe ninsoare. A fost usor.
Dai cand se poate, ca sa nu iti expire dosarul.

| Superior a răspuns:

Oricand conditiile meteo sunt favorabile. Adica si in toamna/iarna daca tarisoara noastra duce lipsa de ploaie/ninsoare.