| cosmogirl a întrebat:

In ce orase din Romania merita sa te stabilesti? Dar in Europa?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In Ramania probabil la momentul actual Oradea.
E fix la granita, ai infrastructura.
Nu au probleme cu incalzirea si apa calda.
Au destula industrie.
Orasul arata cat de cat decent, chiar bine de tot in centru.
Dar asta tine si de jobul pe care il ai. Ca e greu sa profesezi acolo in anume domenii ca nu este dezvoltata nisa respectiva

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Merită acolo unde ai un trai decent și activitățile recreative de care ai nevoie.
Unii vor oraș mare, alții căsuță în copac. Sau palat țigănesc pe teren arabil.
Fiecare cu visul lui.

| Drimmero a răspuns:

Depinde si de cum esti ca persoana si ce preferi, mie de exemplu mi-au placut orasele din Ardeal cum sunt ele constuite, stilul arhitectural si peisajele de acolo, am fost aproape in toata tara, mai am cateva orase de la coada gen Timisoara, Satu Mare, Oradea sa-mi fac o impresie, mi-au placut Alba-Iulia, cetatea aia e misto rau si orasul in sine e cochet chiar daca e micut, am ramas placut surprins sa vad cat e de ingrijit dar totusi nu stiu daca as locui acolo ca pare limitat in multe chestii, Sibiul imi place enorm, l-as vizita mereu, Brasovul de asemenea, Clujul mi-a placut, aveti oras belea dar extrem de agitat, e un fel de Bucuresti cu oameni setati pe low, inceti asa dar oameni misto clujenii, dar din cate am inteles chiriile sunt la suprataxa acolo, dar per total am ramas placut surprins chiar daca nu am vizitat cine stie ce fiind pe repede inainte pentru ca faceam tranzit, macar l-am facut putin la pas, Bucuresti e prea agitat pentru gusturile mele si cocina in multe zone, depinde de destui factori ca sa te decizi: cat de mult iti place zona, daca are peisaje frumoase, daca ai linistea de care ai nevoie, oportunitatile etc.

Din Europa sunt foarte multe: Munich, Londra, Roma, Viena, Salonic, Lisabona si lista continua

| oglindasultanului a răspuns:

Depinde cine esti, intre cei ca tine intotdeauna, asta trebuie mai intai sa te prezinti sa-i gasesti si apoi le ceri lor sa te indrume. Si asta e jobul la psiholog, cand tu nu te poti descurca.