| ovidiu_4478 a întrebat:

In cel mult doua luni vom putea merge la slujbe intr-o mini-catedrala a neamului. Patriarhia construieste langa santierul catedralei, inca un lacas de cult, copie fidela.
Asa suna mesaju` final al Patriarhului Daniel : "Va rugam sa ajutati la constructia Catedralei Mantuirii Neamului, pentru a fi inscrisi pe pamant si in cer intre ctitori!"(sa inteleg ca sunt locuri disponibile in cer, scoase la vanzare... daca nu am bani, si vreau sa ajut n`am loc.) Daca tot credeti fratilor, in minuni si in cele de sus, de ce nu ii luati exemplu lui Iisus si faceti si voi minuni asemeni lui, cel putin ajutati pe cei sarmani, pe cei bolnavi, nu ridicati "palate"! Eu unu, nu am auzit ca Iisus sa ridice biserici...
"Romania te iubesc, dar nu te mai vreau!"

1 răspuns:
| SummertimeSadness a răspuns:

Ateu...Ma tu ai auzit de vorbirea metaforica."in cer" se refera in rai iar daca tu ajuti la constructia biserici dumnezeu iti va da inzecit.Si va conta pe lumea cealalta.