| LadyBya a întrebat:

In Dae Jang Geum(Giuvaierul Palatului), regina(nu regina-mama) este fiica reginei-mama? Sau este sotia regelui(chia daca el are concubine, ma gandesc ca o insealahee hee)? Si mai am o varianta:in episodul 38 cand regina o cheama pe Janggeum la ea spune un barbat:"Janggeum, Janggeum, te cauta ajutoarea de la palatul reginei mama!"Si in nu stiu ce episod regina ii spune lui Janggeum ca a iubit-o pe doica ei foarte mult pentru ca ea nu a avut mama.Si in alt episod regina-mama spune ca ea trebuie sa aiba grija de copilul ei(se referea doar la rege). Deci a treia varianta consta in:Regina e ajutoare la palatul reginei-mama? Dar regina ii spune reginei-mama,"mama".

1 răspuns:
| LucianGabriel a răspuns:

Stai usor, am vazut si eu serialul, il am si acum salvat pe un HDD extern cu tot cu subtitrare in romana, da un id de mess la privat si vorbim acolo mai multe despre film.