| LadyBya a întrebat:

Va rog sa respundeti urgent!
In Dae Jang Geum(Giuvaierul Palatului), regina(nu regina-mama) este fiica reginei-mama? Sau este sotia regelui(chia daca el are concubine, ma gandesc ca o insealahee hee)? Si mai am o varianta:in episodul 38 cand regina o cheama pe Janggeum la ea spune un barbat:"Janggeum, Janggeum, te cauta ajutoarea de la palatul reginei mama!"Si in nu stiu ce episod regina ii spune lui Janggeum ca a iubit-o pe doica ei foarte mult pentru ca ea nu a avut mama.Si in alt episod regina-mama spune ca ea trebuie sa aiba grija de copilul ei(se referea doar la rege). Deci a treia varianta consta in:Regina e ajutoare la palatul reginei-mama? Dar regina ii spune reginei-mama,"mama".

Răspuns Câştigător
| Blanketation a răspuns:

Nu e ma-sa, dar probabil i-a spus asa pentru. ca ii este apropiata ca o mama.Regina este sotia regelui dar o doare fix in pix ca regele are concubine. Probabil ca asa se asigura ca o sa aiba un mostenitor.

App. ma simt bine stiind ca nu sunt singura care se uita la asa ceva!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ii este mama ii spune mama in semn de respect. Regina este sotia regelui, iar pe atunci regii aveau dreptul la orice femeie din palat!