| dany1988122 a întrebat:

In declaratia unica trebuie sa trec ''venituri din strainatate'' daca am facut tranzactiile pe Binance? Sau trebuie sa pun sursa din care au ajuns in Binance? Adica: daca am castigat cripto de pe ''www. curaresite.ro''

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai mai multe bife acolo dupa ce alegi "Alte venituri" la Date privind activitatea

Apoi la Date privind Impozitul e o bifa legata de Art114 alin.2 litera.m

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu trebuie sa pui sursa, exista o categorie speciala unde declari banii din crypto in declaratia unica

| dany1988122 explică (pentru suntserios):

Cum se numeste?

| dany1988122 explică (pentru suntserios):

Am inteles.

| suntserios a răspuns (pentru dany1988122):

Ai mai multe bife acolo dupa ce alegi "Alte venituri" la Date privind activitatea

Apoi la Date privind Impozitul e o bifa legata de Art114 alin.2 litera.m