| EstiFericitaSauTrista a întrebat:

In dictionar exista cuvantul dictionar?

Răspuns Câştigător
| Libelle a răspuns:

Dictionar=lucrare lexicografica cuprinzand cuvintele unei limbi, ale unui domeniu de activitate, etc., aranjate in ordine alfabetica si explicate in aceeasi limbasau traduse intr-o limba straina.
de ce nu ar exista? definitia nu e luata de pe net.

4 răspunsuri:
| AnaEindragostita a răspuns:

DeeaceeA se numeste dictionar sa aiba cuvinte in el funty

| beautifulkiss a răspuns:

Buna bineinteles ca exista si uite si aici "dovada" http://dexonline.ro/definitie/dicționar
Sper ca ti-am fost de ajutor:D

| TraficDeMentosane a răspuns:

Stii, pui intrebari intereasante big grin. Chiar acum m-am uitat la multe din intrebarile talehee hee happy.

Ai primit deja raspuns la intrebarea asta dar sa nu zici ca vb asa aiurea "da exista cuv. dictionar in dictionar " laughing big grin