| maria999 a întrebat:

In gara de nord Bucuresti exista spatii de depozitare a bagazelor pentru cateva ore?

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ar trebui sa fie, exista informatii la ghisee intreaba

| Wøodenpints a răspuns:

Bineînțeles.
Ca în orice alta gară civilizată, nu e nevoie decât să-ți lasi 2 minute bagajul nesupravegheat și să te îndepărtezi mai mult de 5 metri.
Apo bagajul tău se va depozita automat în mâinile a 1-2 cetățeni de culoare (depinde de greutatea bagajului) pe o perioadă nelimitată. Sau până când te saturi de fugit după ei.

Dar serios acum, dacă te referi la Gara de nord, unde-i mai comod și normal să te piși în sala de așteptare plină de boschetari care dorm pe 2-4 bănci (depinde de lungime și dacă mai au sau nu picioare), ar fi culmea să existe o încăpere în care valiza ta s-o ducă mai bine decât tine.

Dacă te referi la Gara Obor, acolo nici n-au bănci. Și sărmanii boschetari sunt nevoiți să doarmă pe jos.