| sheamus12 a întrebat:

Autogara de nord Bucuresti e acelasi lucru cu gara de nord

Răspuns Câştigător
| vinusipaharu a răspuns:

Nu, dar sunt apropiate, cam 300m.

6 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Nu, gara este pentru plecari / sosiri trenuri, autogara este pentru transport auto (autobuze, microbuze).
E adevarat insa ca de pe strazile adiacente Garii de Nord pleaca microbuze in multe directii din tara.

| Braunion a răspuns:

Nu, gara de N tine de CFR si este destinata transportului feroviar de persoane pe cata vreme autogara de nord este destinata transportului auto de persoane (microbuze, autobuze, autocare) si este inchiriata de firme private de transport.

| RandyMarsh a răspuns:

Salut!
Autogara nu este acelasi lucru cu gara.Autogara este pentru transport public cu autobuze sau microbuze.Gara pentru transport cu trenurile.

| sheamus12 explică (pentru RandyMarsh):

Atata stiam si eu scuztima m-am exprimat gresit
autogra este tot acolo langa gara?

| pilifalexandru a răspuns:

Nu, este ceva mai departe, autogara este pe strada Vulcanescu, de la gara o iei in dreapta cum iesi din ea sau in stanga cum te indrepti spre ea, pe Str. Dinculescu Golescu si la un moment dat faci dreapta si ajungi exact in autogara.

| Popescu_Adriana_1993 a răspuns:

Daca te referi la cea de la muzeul CFR, atunci da, e la Gara de N.
http://www.autogari.ro/Bucuresti/