| anonim_4396 a întrebat:

In Romania exista scoli unde invata doar fetele sau baietii?

7 răspunsuri:
| kb9 a răspuns:

Nu, 1 din 4 scoli are wc in curte + nu are apa-curenta, vrei sa avem acum scoli separate in functie de sex? Asta, e pentru tarile mai...bogate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru kb9):

Off, mai! E jenant big grin

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Seminar teologic ortodox.

| RKBlue a răspuns:

Din cate stiu nu.
E interesant, insa, ca daca citesti anumite texte, povesti, biografii mai vechi(chiar si Amintiri din copilarie) iti arata ca impreuna cu baietii invatau si fetele.
In schimb, in strainatate vezi ca in aceeasi perioada existau mult mai multe scoli pentru un singur gen.

| mgtow a răspuns:

Toate haimanalele la un loc. Ar fi ceva misto la scolile private sa fie copii civilizati pentru ca la astea gratuite numa violente vezi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie nu mi se pare o idee buna sa punem "pe toti" in aceeasi "oala". Dar unii striga rasism cand vrei sa-i separi, si cand privam pe unii de drepturi cu motivu "natura" aceea o numim "egalitate".

| Superior a răspuns (pentru kb9):

Căci acolo sunt feministe și misogini happy