| delia_dediu a întrebat:

Exista scoli de muzica in Romania?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ce oras cauti?

15 răspunsuri:
| nauca a răspuns:

Ai incercat scoala de muzica Crina Mardare? http://www.ghidul.ro/index.php?menu=firma&FirmaID=34248

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

uite aici un link http://www.scoalamuzica.ro/ Si, din cate stiu, si la Tonitza (in Bucuresti) se face muzica!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

şcoală de muzică

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da exista 5 scoli de muzica in Bucuresti, scoli de stat in care copii pot invata un instrument muzical.
Scoala Iosif Sava

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De putin mai multe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ce pot spune se pare ca nu exista...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| TeodoraStef a răspuns:

Intra pe www.brevis.ro, site-ul Brevis Music Art.O echipa tanara, profesionista, atmosfera placuta, pozitie centrala (zona unirii), servicii de calitate.

| PianoForte a răspuns:

Şcoala de Muzică PianoForte reprezintă o iniţiativă privată născută din pasiunea pentru predarea muzicii cu metodă şi stil. Ne adresăm atât amatorilor, cât şi profesioniştilor în devenire, începând cu vârsta de un an şi jumătate şi încheind cu persoanele de vârsta a treia.
Astfel, am creat mediul educaţional în care atât cei mici, cât şi cei mari descoperă şi aprofundează muzica, învăţând să cânte la un instrument muzical sau cu vocea, îndrumaţi de profesionişti dedicaţi pasiunii pe care o au în predarea muzicii. Profesorii PianoForte sunt cu toţii absolvenţi de Conservator, cu o bogată experienţă didactică pe instrumentul muzical corespunzător curriculumului personal.

Oferta noastră educaţională constă în:
- lecţii de pian pentru copii şi adulţi
- lecţii de educaţie muzicală pentru preşcolari şi şcolari
- lecţii de vioară pentru toate vârstele
- lecţii de canto pentru oameni mici şi mari
- cursuri de: istoria muzicii, teoria muzicii, armonie
Vă aşteptăm cu drag!
http://www.pianoforte.ro

| gabriel_andreescu a răspuns:

In Bucuresti e Scoala Sf. Sava, am auzit ca e destul de buna...

| Alexandru_marcu a răspuns:

Conservatorul?

| andro2000 a răspuns:

Pentru copii puteti incerca
http://www.musicacademy.ro
ofera lectii de pian, chitara, vioara, cursuri de educatie muzicala si arte ale spectacolului
Lectiile se tin in weekend-uri

| rucareanul a răspuns:

Pai iti recomand Brevis prin piata unirii, detalii pe www.brevis.ro din ce imi aduc aminte

| narcisa_oprisan a răspuns:

Uite aici link-ul de la Sf Sava http://muzica1.scoli.edu.ro/

| dana_palarie_68 a răspuns:

Sigur ca exista! De obicei, e vorba de ciclul gimnazial sau liceal, iar liceele de muzica se cupleaza cu cele de arte plastice, ca n-au atata cautare pe la noi.