| anonim_4396 a întrebat:

In satul bunicilor mei,dacă moare cineva,se trag clopotele trei zile.
Dar asta e valabil si pentru cei care au locuit in sat dar au plecat si au murit,să zicem, in USA.
Vi se pare ceva interesant sau o banalitate?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este banalitate. Bunica mea plecase din sat de 40 de ani, și cu toate acestea, orice schimbare din sat o cunoștea, făcea parte din viața ei.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cam asa se face pretutindeni in satele mai mici

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In toate satele oamenii nu sunt uitati niciodata, chiar daca au plecat si locuiesc oriunde, aiurea?

| Robertandrei4858 a răspuns:

Mi se pare normal.