| anonim_4396 a întrebat:

In ultimii ani, care prim-ministru credeti ca si-a facut mai bine treaba?
Boc, Tariceanu sau Nastase?

12 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Toti, parca sunt facuti de-o mama. Au facut sau fac gafa dupa gafa.
Atata timp cat Primul Ministru nu va fi un independent, care sa nu fie nevoit sa faca sluj in fata vreunui presedinte de partid, lucrurile vor merge din rau in mai rau.
Pana acum, n-am vazut niciun Prim Ministru cu coloana vertebrala.
In schimb, au toti buzunare de popa.

| Arthur a răspuns:

Boc. Este atacat din toate părţile de gaşca PSD-istă, dar îşi urmează traseul în bună tradiţie ardelenească - încet dar sigur.
Nu prea am văzut critici reale legate de profesionalism ci doar cele legate de atributele unui candidat la mister ( înalţime, frumuseţe, chelie, barbă şi alte asemenea criterii 'profesionale' ).
Tăriceanu în ultima lună de guvernare a 'tocat ' câteva miliarde de euro. A lăsat imresia că a fost bun datorită conjuncturii ( reviriment economic ) care fiind o creştere nesănătoasă a lăsat urme ulterior.
Despre Năstase nu are rost să vorbim : s-a descalificat singur prin acţiunile pe care le-a întreprins( ştiţi care- mătuşi, termopane, pământuri, şapte case, ouă etc ).

Elianna
| Elianna a răspuns:

Tariceanu!

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Tariceanu e om de afaceri si a urmarit interese financiare, Nastase a abuzat de functie si a folosit-o in scopuri personale ca si cum totul i se cuvenea, Boc a facut gafe si a aratat lipsa de experienta si competenta, e o alegere grea straight face Cred ca fiecare alege in functie de simpatia politica, desi mi se pare greu de acceptat ca exista asa ceva, insa oamenilor li se spune ca trebuie sa placa si sa aleaga pe unul dintre ei. Fals. Oamenilor le lipseste spiritul civic. Daca le e mai comod sa se lase furati, asta fac. Si pe asta mizeaza si parazitii de la conducerea statului.

| MisterKat a răspuns:

Toti sunt la fel, niste comunisti!

| LuS[z] a răspuns:

Nici unul! sunt toti o apa si un pamant

| FearNoEvil a răspuns:

Inca mai astept pe cineva sa ne scoata din rahat. Am sperat ca Boc sa fie "alesul". Se pare ca m-am inselat. Tind sa cred ca iubitii nostri conducatori sunt fie incompetenti, fie nu le pasa (si nu stiu ce e mai grav).

| livisor27 a răspuns:

Niciunul, doar pentru ei au facut.

| calubalan a răspuns:

In ultimi 20 de ani ni se tot spune "generatie de sacrificiu" si am tot acceptat cu gandul ca pentru copii nostri va fi mai bine. Dar cum in conditiile in care de 20 de ani din rau mergem in mai rau?! http://tinyurl.com/ycm28lj

| krysy a răspuns:

Nici unull...toti sunt hoti

| LuYz@ a răspuns:

Boc, chiar daca nu e prea bine vazut de presa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca te referi la treburile personale, cred ca TAriceanu si-a tras o halca grasa cu "din platoul continental", la care adaugam ca si-a favorizat prin legislatie firma lui de masinute de importwinking In rest, toti au tras cite ceva, nu s-a lasat ni cunul mai prejos. Daca te referi la treburile tarii, i-a durut pe toti in fund, in asa hal ca si acum mai scheauna infundat de durere.