| costinvlad490 a întrebat:

Ce credeți că va face Ludovic Orban ca prim ministru?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Va constata "dezastrul lasat de PSD"... adica de TOTII care au fost la guvernare anterior.
In lipsa banilor cheltuiti aiurea, dezastrul va putea fi si mai mare.

75 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce bine ar fi daca ar aproba o lege sa-i adune pe toti tinerii care taie frunza la caini si traiesc pe spinarea parintilor si a bunicilor!
Niste putori ordinare, care nu au pic de rusine!

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru costinvlad490):

Una este ce visezi sa faci ceva si alta este sa nu ai habar sa faci nimic.
Ai deja douazeci si ceva de ani si stai pe spinarea maicatii, sa-ti de de mancare. Tie chiar nu-ti este rusine?

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru costinvlad490):

Nu ti-e rusine magarule!
Rahat cu ochi ce esti, stai pe spinarea matii, de putoare ordinara!

| anonimg a răspuns:

Oricine ar fi, va fi tot o apă și-un pământ. Pentru că în conducerea statului român nu am mai văzut niciun om integru, doritor să lupte pentru binele țării.
Și chiar să zicem prin absurd că ar exista vreun politician care să nu fie corupt, el tot nu va putea face binele din pricină că îl vor amenința cei corupți.
Deci Romania este în Europa și în lume ca o tumoare canceroasă care trebuie eliminată pentru ca răul să nu cuprindă toată suprafața pământului. Este că nu mă poate contrazice nimeni?
Dar Dumnezeu Se va ocupa de lucrul acesta, prin dezastre naturale, economice și de altă natură. Pentru că ce este cu neputință la oameni, este cu putință la Dumnezeu. Pentru că la Dumnezeu toate lucrurile sunt cu putință.

| Holiday a răspuns (pentru anonimg):

"Dar Dumnezeu Se va ocupa de lucrul acesta, prin dezastre..."

Cat de cretin sa fie un spiridus atotputernic pentru a rezolva astfel o problema, in conditiile in care ar avea la dispozitie orice alta metoda?! laughing

"Deci Romania este în Europa și în lume ca o tumoare canceroasă..."

La atatia nebuni care cred in povesti cu spiridusi nici nu e de mirare...toti asteapta sa faca spiridusul ceva, in loc sa puna osul la treaba, sau si mai bine, creierul...

Răspuns utilizator avertizat
| anonimg a răspuns (pentru Holiday):

Revin la prima frază:
"Oricine ar fi, va fi tot o apă și-un pământ." Vei vedea lucrul acesta în cursul vremurilor. Ar fi bine să mă înșel -ar fi foarte bine.
Și da, chiar și un popor poate fi pedepsit prin dezastre dacă continuă să păstreze imoralitatea în mijlocul lui. Adică Dumnezeu Își va îndepărta ocrotirea de la acel popor. Dezastrul nu este doar natural; ci și apariția lui este cât se poate de naturală. Cu tristețe o spun, că cel mai mare dezastru este acela când Dumnezeu Se depărtează de un popor; pentru că atunci se îndepărtează și ocrotirea și bunăstarea.
Noi oamenii credem că natura ne protejează de una singură. Adevărul este că dacă natura n-ar fi ținută în frâu, am ajunge într-o clipă ca alte planete pe care nu se poate trăi.

| Frank51 a răspuns:

Isi va indeplinii sarcinile din fisa postului...

| AC4S4 a răspuns:

Daca vrem sa ramanem cu ceva bun in minte dupa o guvernare, trebuie ca acea guvernare sa fie ceva mai lunga. Un ipotetic guvern Orban nu ar face foarte multe, nu va ganditi la reforme. Nu ar avea un sprijin al parlamentului. Dupa pensiile si salariile crescute de guvernele PSD, in scop electoral, din imprumuri, e nevoie de un guvern care sa redreseze economia.

Cred ca nu vom ramane cu ceva special in minte dupa aceasta guvernare, va fi un guvern de tranzitie, de mediere... pana la viitoarele alegeri (anticipate sau la termen).

Vad pe aici care spun ca mai bine ramanea Dancila. Adica doamna care vorbea despre cum va da mita primarilor pe fata.

Dupa o guvernare de vreo 3 ani se pot tine minte lucruri. De exemplu, dupa guvernarile din 2016 ale PSD-ului se tin minte atacurile la justitie, salariile si pensiile crescute fara cap.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AC4S4):

E, sa zici matale ca stii ce e crescut fara cap si ce nu cand acu o luna la discutia despre untold arătai ca n-ai nicio idee cum circula banii in economie e putin deplasat...

Răspuns utilizator avertizat
| RobertMoon a răspuns:

Eu sunt pro PNL și USR-Plus, dar Ludovic Orban e un personaj pe care nu-l suport din toată combinația.

| goguPatent a răspuns:

Nimic, va administra ce e de administrat fiind un guvern de tranziției.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va face gura, ca si restul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Autostrazi

| Raducons a răspuns:

Ce sa faca, nu va face nimic, eu zic ca decat Orban mai bine Dăncilă. Tipu o fost ministru si nu s-a remarcat cu nimic, premier nici atat nu va fi, Daca Romania se invarte in jurul unor anumiti indivizi atunci merita sa fie asa. Dancila e sincera oice ar zice toti si mai mult de atat nu se poate face.Eu sunt apolitic si nu sustin pe nimeni spun doar ce am observat.

Răspuns utilizator avertizat
| aXy99 a răspuns (pentru costinvlad490):

Baga la pușcărie pe corupți, face de toate bune.

E judecator mai nou? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru aXy99):

Pai ieri era procuror si se ocupa de dosarele revolutiei si mineriadei...n-ar fi iesit din comun sa le si judece

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Raducons):

Casca oleaca ochii. Un simplu exemplu - Dancila a zis ca e nasol ca vor sa o puna pe Kovesi la UE pentru ca planeaza asupra ei acuzatii - NEDOVEDITE! De Rovana, care e corupta pana in maduva oaselor, si se poate dovedi asta din scurt la orice ora, a zis ca o sustine. Pai ce facem aici?

| Raducons a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

O sustine pentru ca e de a lor, mi se pare normal.Corupti sunt aproape toti. Orban nu merita functia de premier dar daca nimeni nu casca ochii, treaba lor.Toti au acuzat o pe Dancila ca a gresit un pic, dar de balbaitul de Basescu nu a zis nimeni niciodata nimic, si a mai taiat si salarile.PNL a fost de acord daca s-a unit cu ei, probabil va repeta figura.Asta e situatia, cum e turcu asa e pistolu

Răspuns utilizator avertizat
| aXy99 a răspuns (pentru costinvlad490):

Se poate lua detentiune pe viata pentru omor.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Raducons):

Ba esti nebun? Tu esti printre aia care ar da spaga sa isi scoata copilul din belea daca se imbata, se urca la volan, si omoara o familie intreaga, nu? TU AI HABAR DE CUM SE MISCA ECONOMIA MACAR OLEACA? Ai idee de ce au micsorat alde Basescu salariile? Ti se pare mai ok ca vitele astea au marit pe datorie si taind investitiile peste tot? TU ESTI NORMAL LA CAP? P.S. Vezi ca pana si costin zice ceva bine mai jos...

| Raducons a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu exista nicio scuza, sa iei de la gura cetatenilor, Parca condamnau comunismul, acum ce fac

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Raducons):

Cind dai salarii si pensii pe datorie stiind ca asta creaza inflatie si practic cetatenii aia isi vor permite mai putin in curand, CE MAMA DRACULUI FACI? Tu daca ai o firma si incepe sa mearga prost dar vrei sa iti tii angajatii totusi, le micsorezi salariile sau te imprumuti sa le maresti/mentii stiind ca o sa dai faliment si vor ramane toti fara job in cateva luni/ani?

| Raducons a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu le mai tine partea dai naibi de excroci

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Raducons):

Ti-am dat un scenariu echivalent de la privat. DE CE NU VREI SA GINDESTI? Ca multi din guvernarea respectiva merita la bulau linga Dragnea, e alta problema. Pe de alta parte, ia uite cum o duce Clujul. Daca Boc a fost un PM asa de slab, cum de orasul ala e in top 3 pe Romania, la unele capitole chiar primul?

Răspuns utilizator avertizat
| Raducons a răspuns (pentru costinvlad490):

Da oare din ce cauza a fost criza, din cauza la liberali.Eu nu sunt psd ist nu i am votat niciodata dar acum chiar mergea bine treaba, meritau sa ramana pana la anul cel putin

| Raducons a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Lasa cum o duce Clujul,toate orasele mari sunt foarte bine, nu conteaza partidul din care se trage primarul, Oraselul unde m-am nascut eu are primar PNL si e vai de el, printre cele mai sarace, deci sa nu dam exemple aiurea

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Raducons):

Ha, ha.
https://www.b1.ro/stiri/politica/bacaul-fara-apa-294617.html
Constanta, praf si pulbere.
P.S. Eu ma refeream strict la Boc.

| Raducons a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu e datorita lui boc situatia buna in Cluj, daca era PNL un partid care chiar isi dorea dezvoltarea Romaniei lua masui pentru toti, In Cluj e economia orasului bună si asta conteaza, are contribuabili la bugetul local si normal ca merge bine, E bine din cauza ca e centru universitar in primul rand si companiile prefera un oras cu universitate pentru ca au forta de munca de calitate.Cam asta e treaba nu boc e bun, dar fiecare cum vede

| aXy99 a răspuns (pentru costinvlad490):

Nu prea ai habar despre ce vorbesti, cred ca ai vazut prea multe filme americane laughing
Pedeapsa maxima cu inchisoarea in Romania este de 30 de ani pentru o singura infractiune.
In caz de concurs de infractiuni, daca pedeapsa inchisorii depaseste 40 de ani si cel putin una dintre infractiunile concurente pedeapsa prevazuta de lege este inchisoarea de 20 de ani sau mai mult, pedeapsa se transforma in detentiune pe viata.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Raducons):

Lasa timpeniile. Vezi Bacau, oras cu economie decenta si primar dezastru. Vezi Iasi in perioada de trista amintire cu inaptul de Nichita primar. Inertia/locatia/conjunctura ajuta doar pana la un punct. Uita-te ce dezastru e in Bucuresti cu stirizda sirma-n dos primar general...

| Raducons a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu din cauza ca sunt din PSD primarii e dezastru, mai conteaza si consiliul local, Stirizda isi face treaba dupa parerea mea, mai mult nu facea nimeni.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Raducons):

Zi-le celor ce stau blocati prin trafic sau stau iarna fara caldura din cauza ei ca isi face treaba, sa vezi ce frigider plin o sa ai dupa aia. De companiile alea municipale in care s-au evaporat milioane de euro nici nu mai discut, vad ca esti foarte fan pesedeu si nu stii cum sa o maschezi...

| Raducons a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Daca se duc cu masina si pana la piata normal ca e aglomerat, sa mai circule cu metroul, transportul in comun, in B e nu poti sa zici.Eu nu cred ca nu au avut caldura, eu am avut tot timpul depinde de zona, daca e zona rau famata nu platesc ce vor, moca nu se poate, caldura e prea multa.Nu sunt fan psd, dar nu sunt altii mai buni, era bun Vadim Tudor, dar s-a dus din pacate

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Raducons):

Ba da, sunt altii mai buni, sau mai putin rai. Tu daca o sustii pe vaca aia ca e primar bun... chiar nu mai am ce comenta, voi sfirsi prin a imi raci gura de pomana ca pana acum.

Răspuns utilizator avertizat
| aXy99 a răspuns (pentru costinvlad490):

Tocmai ti-am spus ca nu poti face 50 de ani de inchisoare pentru nicio infractiune comisa. Detentiune pe viata poti face. Citeste si tu codul penal inainte sa debitezi elucubratii sau sa-mi spui mie ca habar nu am ce zic.

| Raducons a răspuns (pentru costinvlad490):

Esti mare tampit mă, de unde stii ce fac eu, cred ca tu freci menta.Hai pa

| Raducons a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

O sustin pentru ca merita

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Raducons):

Http://www.ziare.com/......et-1563646
la-22489486-bilan-doi-ani-gabriela-firea-prim-ria-capitalei-marile-proiecte-pentru-bucure-promis-realizat.htm

Daca poti sa citesti si sa intelegi texte atit de lungi si complexe...

Răspuns utilizator avertizat
| aXy99 a răspuns (pentru costinvlad490):

Nu face, ar trebui schimbat codul, cu limitele generale si speciale, nu e asa de usor precum crezi. Sa nu mai zic ca nu s-ar respecta unele tratate internationale, nu poti sa dai 15 ani pentru omor si 50 pentru coruptie. Important ar fi sa fie confiscati toti banii facuti ilicit, nu sa ii dai 10231290 ani de inschisoare.
Unde mai pui faptul ca tu vorbesti la prezent, ca si cum acum s-ar putea sa faci 100 de ani si ti-am explicat cat se poate de clar ca nu e asa. Ai spus ca nu exista inchisoare pe viata, desi exista. Mai informeaza-te.

| Raducons a răspuns (pentru costinvlad490):

Cred ca ne-am certat degeaba,nu merita sa ne jignim pentru astia.
Sunt de acord cu tine in privinta ajutoarelor sociale,a somajelor,nu poti sa iei bani fara sa faci nimic, daca erau organizati sa munceasca pentru banii luati era ok. Dupa parerea mea daca nu ai copii in crestere nu ar trebui sa iei, dar le da pe motiv ca nu au pamant, parca care au mananca pamant, tot felul de prostii, sper sa rezolve cineva

| Raducons a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu va face nimeni mai mult,primarita e desteapta, cred ca merita sa fie primar, A explicat odata de ce merge greu treaba, a zis ca firmele care pierd licitatiile contesta selectia si atunci dureaza procesele ceva, deci cam are dreptate asa e peste tot.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Raducons):

Da, e clar, nu ai cu cine...

Răspuns utilizator avertizat
| aXy99 a răspuns (pentru costinvlad490):

Bai, "ba", retardatule, eu spuneam cum e in viata reala, nu in visele tale de cretin care habar nu are legislatia si mananca rahat in online.

| aXy99 a răspuns (pentru aXy99):

A fost pe limba ta, acum ai inteles?

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru costinvlad490):

Ia si te mai documenteaza. Asta efectiv si-a batut joc de orasul ala si a furat ZECI DE MILIOANE de epuroi.

| Raducons a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ai cu cine dar nu in privinta ei. Dupa parerea mea e ok

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Raducons):

Tu nu intelegi ca nu e vorba de pareri aici? Discutam de cifre, discutam de cum se desfasurau sedintele de consiliu unde ar trebui sa aiba acces si cetatenii, discutam de companiile alea municipale infiintate ILEGAL - e hotarire judecatoreasca in sensul asta - doar pentru a devaliza bugetul!

| Raducons a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Cand se anunta o dezbatere publica se duc 10 oameni, Esti impotrva companiilor municipale dar nu iti dai seama de importanta lor.Asa e normal ca primaria sa aiba cu ce lucra in subordinea primariei, mai ales un oras Municipiu

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Raducons):

Https://stirileprotv.ro/......nilor.html
Ia si citeste. Cap-coada, pana intelegi.

| aXy99 a răspuns (pentru costinvlad490):

Este deja detentiunea pe viata pentru omor, desteptule, dar fiecare caz este diferit, nu e asa simlpu precum crezi. Si nu, nu va face pnl-ul ce vrea, unele modificari ar intra in conflict cu unele tratate internationale (printre care si Declaratia universala a drepturilor omului). Sa nu mai zic ca nu vor avea cei de la PNL singuri majoritate laughing

Răspuns utilizator avertizat
| aXy99 a răspuns (pentru costinvlad490):

Am zis eu ca nu e buna detentiunea pe viata? Am zis ca este deja prevazuta in codul penal pentru cateva infractiuni.

Răspuns utilizator avertizat
| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Nimic.

| Atlantic007 a răspuns:

Ce au facut si ceilalti pana acum. Nimic.

| randomdata a răspuns:

Se poate mai rau? zic si eu?