| anonim_4396 a întrebat:

Cine credeti ca a fost cel mai bun prim ministru de pana acum?

14 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Adrian Nastase.

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Nicolae Vodcaroiu, presedinte la C. A. P. Oltenita. Catalinne, se citeste de la o posta PSD-ismul din tine. Daca ar fi dupa mine, toti au furat pe capete, zambaccieni si alte pacatosenii. Poate doar Ciobea sa nu fi dat cu "vastu", era prea fricos. Vai de natia asta!

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Catalinne, fiecare are dreptul sa simpatizeze, ori sa faca parte din orice partid ori formatiune politica. Eu m-am referit la faptul ca Nicolae Vacaroiu a fost un prim ministru care ar merita sa stea un pic pe la puscarie. Nu cred ca ai cunostinta cate fabrici au pus lacat pe poarta, datorita "eficientei" respectivului politician. Nici cate proprietati mascate are, ori felul in care au fost dobandite. Crde-ma ca nu este cu nimic mai presus de Adrian Nastase - cu-ale lui nu`s cate case, ori de altii. Au fost toti niste termite, au tocat tot ce se putea fura. Cat despre Ceausescu, imi pare rau pentru tine. Ai putea avea o circumstanta atenuanta, in cazul in care ai o varsta frageda si nu ai prea cunoscut pe propria piele, ce a insemnat regimul comunist.

| alexam a răspuns:

To be continued ( va urma )

| hugin a răspuns:

Victor Ciorbea cu ochelarii lui big grin

| dani9354 a răspuns:

Gigi Becali, deoarece este singurul care face orice chiar si de dupa gratii. Un asa prim ministru ne-ar trebui si tara o sa mearga ca pe roate, bine cu conditia ca presedinte sa fie Vadim Tudor.super!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tariceanu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Virgil Madgearu sau Armand Calinescu.
Daca te referi la perioada de dupa 1989, clar Nicolae Vacaroiu. A condus cel mai stabil guvern, desi era un guvern minoritar si asta au recunoscut si adversarii politici.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca sa nu mai spun de faptul ca Nicolae Vacaroiu a fost si cel mai bun presedinte de dupa 1989.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Antonescu, de departe. Cu argumente si documente, la cerere.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vali, poti sa-l intrebi si pe Emil Constantinescu cine a fost cel mai bun prim-ministru postdecembrist. Iti va spune si el acelasi lucru. Si fie vorba intre noi, nu sint pesedist, de cind votez, am votat numai PRM. In prezent singura persoana din Romania careia i-as mai da votul este Adrian Vasilescu, viceguvernator BNR.
Salutari tuturor!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si la o adica nu vad care era problema daca eram pesedist. Nu are voie fiecare sa fie ce vrea? In cazul in care sinteti interesati, politicianul meu preferat este Nicolae Ceausescu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Draga valimocanu, poate ne si argumentezi, dar nu din clasici deontologi, cu ce e unul precum Ceausescu mai prejos decat actualii sau fostii. Cde zici, te bagi? Pana atunci, trebuie sa fiu de acord cu catalinn, nu de alta, dar stiu cat a citit si cate a vazut. Asta e.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Boc