| inna a întrebat:

In ziua de astazi baietii iubesc mai mult imaginea unei fete (poate fi valabil si pentru fete, nu zic ca nu). Credeti ca mai sunt baieti(fete) care vad dincolo de imagine?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aparenta este de cele mai multe ori inselatoare. trebuie sa privim lucrurile in esenta lor. gandeste-te ca si frumusetea e trecatoare. ce se fac ei daca or sa iubeasca numai imaginea unei fete? cu ce se aleg mai departe cand anii vor trece? inseamna foarte mult daca cineva iti descopera si frumusetea interioara si daca te iubeste pentru ceea ce esti tu si nu pentru ceea ce este expus la raft happy

21 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Depinde in ce mediu te invarti si ce amici iti alegi. Eu am fost intotdeauna inconjurata de oameni care vad dincolo de imagine, chiar si in adolescenta, cand problema imaginii e mai accentuata. Asa ca, exista, da, e nevoie doar sa fii pe aceeasi lungime de unda cu ei ca sa ii gasesti.

| SweetCandy a răspuns:

Da sunt...big grin eu cunosc astfel de oameni care stiu sa vada esentabig grin

| xibalba a răspuns:

Hai sa nu ii bagam pe toti in aceeasi oala. Baietii sunt si ei diferiti la fel cum si fetele sunt diferite... nu toate suntem fitoase, nu ne plac tuturor cadourile scumpe. Si baietii sunt diferiti si sunt destui care vad dincolo de imagine. Sunt acei baieti pentru care imaginea conteaza mai putin, iar cel mai mult conteaza caracterul fetei. Bineinteles ca astfel de baieti nu vor fi atrasi mai deloc de fetele de bani gata, sau care au foarte multa grija de imaginea lor... de ce? Pentru ca probabil... cauta fete care stiu sa vorbeasca si despre altceva decat despre moda, haine&co.

| Pho3nix a răspuns:

Pentru mine e mai important ce este in interior decat ce este in exterior.

| Dan a răspuns:

Unii baieti sunt diferiti fata de fete, iar fetele sunt diferiti fata de alti baieti.

| ViVi a răspuns:

Da imaginea atata laughing am 2 colege care sunt super frumoase si cu bani si toti baietii stau dupa ele rolling on the floor

| AndutzaAndu a răspuns:

Eu cred ca mai sunt inca astfel de oameni...cunosc mai multi oameni; adica ce o sa te faci cand anii vor trece...de exemplu atunci cand o fata este super frumoasa in tinerete si la batranete nici nu-ti vine sa crezi de cum arata.Conteaza si de cum arati, dar conteaza un pic mai mult caracterul lui.

| Marii a răspuns:

Cred ca mai sunt si baieti si fete care nu se uita doar la imagine, eu pot fii una dintre cele care se uita la imagine, dar acorda multa atentie si personalitatii. happy

| Viuvi a răspuns:

Hmm...sincer dar sincer nu cred ca mai exista!
Marea majoritate se uita mai intai la cum arati si dupa aia la caracter!
Eu una cred ca toti fac asa insa acum nah...depinde parerea de la om la om! - ma refer la baieti -
Este valabil si in cazul fetelor insa pe unele le intereseaza mai putin pe altele mai mult!
Eu una ma uit la zambet si la ochi, daca are zambetul frumos si ochii albastri sau verzi "m-a omorat"... dar asta nu inseamna ca il iubesc doar pentru asta thinking

| Viuvi a răspuns:

Toti ziceti ca conteaza mai mult interiorul, da, asa e, si eu sunt de aceiasi parare!
Insa sincer acum, nu va uitati si la aspectul fizic?!
Sa fim seriosiwinking

| Chuck a răspuns:

Normal ca sunt. Cunosc multe cupluri. Si mai sunt convis ca si "in ziua de ieri" fetele/baietii erau alese/alesi tot dupa estetic.
In concluzie, sunt si oameni care isi aleg partenerul ba dupa fizic, ba dupa caracter.

| Daddy_9411 a răspuns:

Eu cred ca mai sunt. Dar in cazul fetelor ce raspuns ai da?

| SimpleSergio a răspuns:

Exist? da! deci mai sunt baieti care vad dupa fizic happy ma bucur ca te-am ajutat!

| Ingerasull99 a răspuns:

Mia placut intotdeauna sa vad dupa imaginea creata!

| iza4ever a răspuns:

Depinde de preferintele fiecaruia...

Sincer mi-e mi s-a intamplat sa ma faca niste baietii in toate felurile si sa isi bata joc de mine ca sa se dea smekeri pentru ca nici nu stiau cum sunt eu...de abia stiau cum ma cheama daca stiau si astalaughing

Oricum sunt fete si baieti care nu se uita doar dupa aspectul exterior si sincer eu nu cred ca daca esti frumos sau urat, mai plinut/a sau mai slab/a e vreo diferenta, daca ti la o anumita persoana te uiti mai intai la cum se comporta cu tine cum vorbeste daca te considera macar prieten si apoi te uiti la cum arata persoana la exterior

Pt ca unele persoane pot fi frumoase, dar sa fie niste persoane total mizerabile care sa te impinga sa te injure sa te vorbeasca pe la spate...in fine am dat cateva exempletongue

| bc83boom a răspuns:

Da

| traistaru a răspuns:

Pentru asta am raspuns

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista, dar mereu, din toate timpurile ambalajul a contat mai mult decat ce este in interior. Daca cineva vede o fata frumoasa ce-i mai pasa daca e culta si inteligenta?!
Intradevar mai exista s oameni caree vad dincolo de imagine happy dar incep sa fie pe cale de disparitie pentru ca fiecare vrea ceva mai bun insa perfectiunea nu poate fi atinsa. Asta fiind si cauza infideltatilor, relatiile adevarate bazate pe iubire devin si ele rare...

Dar frumusetea e trecatoare... iar dupa o vreme ramai doar cu caracterul si temperamentul...

Mult succes sper ca te-am ajutat kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai rar gasesti un baiat care sa nu se uite doar la ambalaj ci si la continut. ei bine, eu l-am avut pe acest tip.m-a iubit f mult si ma iubeste, nu l-am mai vrut. i-am zis ca vreau sa ne despartim si atunci el mi-a zis.,, sunt sigur ca tu te uitzi doar la ambalaj nu si la continut.pacat''.sadda. avea dreptate.Eu sincer m-am uitat doar la felul cum arata nu si inauntru sufletului.acum imi pare rau, dar degeaba!

| teousza a răspuns:

Eu sincer ma uit intai la ochii baiatului, dupa aia incerk sal cunosc... nu suport macho - men (ii), in schimb pentru mine conteaza sa pot avea o discutie cu baiatul ala. dar cred ca majoritatea (NU TOTI!) baietiilor din ziua de azi se uita la fizic... si nu am 40 de ani, ca sa vb asa, am 14

| dana_1181 a răspuns:

Pai daca nu-ti place imaginea nu cred ca te-ar mai interesa si dincolo de ea, sa fim seriosi mai mereu e asa laughing