| Vreausapot a întrebat:

In afara de tezaur care oricum e la rusi, ce mai intra in patrimoniul mobil al Romaniei?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Bunuri culturale de valoare excepțională pentru umanitate sau din fondul patrimoniului cultural național având semnificație istorică, arheologică, documentară, etnografică, artistică, științifică și tehnică, literară, cinematografică, numismatică, filatelică, heraldică, bibliofilă, cartografică și epigrafică

ei, sunt câteva...

2 răspunsuri:
| Vreausapot explică (pentru sierra1):

Ceva cum ar fi? am nevoie de exemple si daca caut pe net imi da doar legi

| sierra1 a răspuns (pentru Vreausapot):

Tocmai ți-am scris ce, nu e clar?