| anonim_4396 a întrebat:

Încă o întrebare despre Rosalia. Acest ex-utilizator mi-a stârnit curiozitatea din faptul că ati pomenit-o pe aici. De ce unii dintre voi o asemănați cu mine, ba chiar afirmati că aș fi eu? Ce anume avem în comun thinking

38 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Faptul ca ai sters intrebarea, confirma acest lucru.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Nu va asemanati, sunteți una și aceeași persoana. Am o bănuiala ca și AlexandraMariaStancu tot Rozalia e

| anonim_4396 explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Hmm, domnule Verginică, n-am ce să spun decât "Mulțumesc!". happy

E o onoare pentru mine să primesc această distincție, nu uitați că la început când am apărut pe aici, i-am spus miss Rosaliei, ăsteia, că întrebările ei ar fi bune de dezbătut într-un amfiteatru de la facultatea de filosofie/sociologie/psihologie. happy

Oricum ador misterul, iar acest nou mister în care sunt învăluită eu și miss Rosa și faptul că voi ne suspectați că am fi una și aceeași persoană, mă ferice enorm. happy

Acum sincer, pot muri oricând în pace, simt că am trăit misterul vieții mele, cum voi niciodată nu o să aflați adevărul și nici nu o să găsiți adevărul la aceste dileme, eu una mă simt un masterpiece al misterului, funny, fără vărsare de sânge, tortură, minciună și fără să fi devenit vreun Zodiac. Ci doar am devenit Rosa. laughing

| VoidEternal a răspuns (pentru anonim_4396):

"întrebările ei ar fi bune de dezbătut într-un amfiteatru de la facultatea de filosofie/sociologie/psihologie. "

Mhm. Daca s-ar face psihologie la clasa a 2-a.

| anonim_4396 explică (pentru VoidEternal):

Meh straight face domnule căruia nici nu pot să-i pronunț numele laughing nu te lua de Rosa a noastră, ok?! laughing)
Nici de întrebările ei. happy
E prea inteligentă fata. Îl vedeam și pe Ray cândva, dar deja m-o cam enervat Ray ăsta încât nu-l mai văd cu aceeași ochi.
Mai îmi place acum de Utilizatoarea123 happy parcă dă tot a o Rosa. Și din ce a mai primit recenzii, miss FloareaSoarelui ar fi tot o Rosa, dar cu miss FloareaSoarelui nu am apucat să încing chat-ul laughing de fapt eu i-am trimis cerere, dar din nu știu ce motiv miss nu mi -a acceptat cererea. Asta, pe mine una mă cam face să cred, uneori, că FloareaSoarelui ar putea fi tot Rosa. Asta așa că tot există oameni paranoici pe aici. laughing Zic să fiu și eu.

| VoidEternal a răspuns (pentru anonim_4396):

"E prea inteligentă fata"

Chiar nu.

| VoidEternal a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă ar fi inteligentă ar înceta să-și trăiască viața visând neincetat la scenarii in care ea, cea pe care toți o iau în derâdere la început se ridică din cenușă ca pasarea phoenix și toti rămân șocați de cat de awesome e ea de fapt. Este prea centrată pe conceptul de underdog dar cumva mi se pare că nu a trăit niciodată etapa a doua, adică cea în care e admirată. E multă vanitate acolo, indiferent ce crezi tu. Am avut destule conversații cu ea și nu vorbesc degeaba.

| anonim_4396 explică (pentru VoidEternal):

O să-ți dau o replică și aici. Mă simt datoare sa vin cu lămuriri.
Fiecare om are dreptul să viseze, asta nu te face mai puțin inteligent. Chiar un om celebru spunea: "Omul are nevoie de un vis că să suporte realitatea".
Daca acel om care visează, nu te-a deranjat cu nimic, lasa-l să fie așa cum vrea, chiar dacă ție ți se pare pueril sau copilăresc.
Da, există oameni care au fost desconsiderați și descurajați, dar asta i-a motivat sa-si depășească limitele.
Tu daca ai fi inteligent cu adevărat așa cum pari din răspunsurile pe care le dai pe aici, ar trebui să înțelegi aceste chestii dar te înțeleg, poate nu ai avut parte de ele și nu poți empatia la un nivel ridicat.
Nu e vorba de vanitate, e vorba de ambiție, voința și determinare. Criticile, constructive sau nu, te mobilizează și te fac să ieși din zona de comfort. Cel puțin la mine așa funcționează, nu știu la tine.
Nu cred ești în măsura să-ți dai cu părerea despre o persoană pe care ai cunoscut-o strict în mediul online. Și da. De multe ori am trecut la etapa a doua, aș scrie un eseu de pagina dacă ți le-aș povesti.
Mai e o vorbă "Un om inteligent nu va fi niciodată rău. Răutatea vine din prostie, aroganta și răutate".
Cum ți-am zis in mesaj, fiecare da ce are in suflet. Lasă oamenii să facă ce vor, să-și facă n scenarii, ipotetice sau nu, atâta timp cât nu-ți afectează ție viața familiară, profesională sau personala, nu e nici un bai.
Sunt o fire copilăroasă, așa îmi este sufletul și prefer sa fiu așa decât matură dar malițioasă ca alții.
Dumnezeu să te răsplătească după gânduri, suflet și inima!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe Zoro

| Mosotti a răspuns:

Inceamna ca userul care a pus intrebarea asta adica AdioTPU (nu stiu de ce s-a anonimizat), va parasi forumul.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Faptul ca puneti intrebari timpite.

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Wait, wait, wait!
Dacă susții că Rosa pune întrebări tâmpite, asta crezi și despre întrebările mele? sad
Auchhh, asta a cam fost sub centură. laughing
Credeam că-ți plac întrebările mele. big grin

| NumănumescBrBr a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nj cine este această Rosa//Rozalia, ideea e că numele ei este asociat cu TPU din n motive.

| anonim_4396 explică (pentru NumănumescBrBr):

Păi da, Rosalia este emblema TPU, vedeta noastră. happy
Deci eu una mă bucur că pentru prima dată am onoarea de a fi asemuită cu o vedetă de calibrul ei.

So, dacă și tu ești asemuit/ă cu ea, păi care ar fi problema?

Enjoy it! big grin

Nu multă lume are onoarea de a fi asemuită cu o astfel de persoană.

Deși unii nu o plac nici pe Rosa asta. laughing
Deci ai grijă la dușmanii Rosei, ăia vor cam deveni automat și ai noștri. laughing

| NumănumescBrBr a răspuns (pentru anonim_4396):

Leșin? Și mie care nu-mi place sa fiu comparat cu cineva din cauza că ar pune la îndoială autenticitatea mea, aș fi onorat să fiu asemuit cu o asemenea existență pe planeta noastră.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai ce, tu pui aceleasi intrebari cu ea? La ale tale se mai poate discuta pe subiect cu argumente logice, nu doar cu aruncat pareri.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ai simtul ridicolului, te uiti la o intrebare inainte sa ii dai drumul pe site. Mai ales la stilul "Ce credeti despre o persoana care xxxxxxxx" sau alte stupizenii relative de-astea.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu ma cred, mi-e foarte evident acest lucru. La fel imi e evident ca majoritatea celor ce ma stiu si cu care am mai avut uneori dispute fara sa ne simtim vreunul jignit au aceeasi parere. Nu ma deranjeaza aia care gindesc diferit de mine, ci aia care NU GINDESC.

| relian a răspuns:

Tu esti Rosalia, tot tu esi sau ai fost pufuleti gratis, acum cine mai esti sau cate adrese mai ai, ori le schimbi laughing

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Parcă și despre mine ai zis acum ceva vreme că aș fi PufulețiGratis.

Hai să-ți spun adevărul în cazul ei. Ce să vezi, am fost la miss PufulețiGratis happy am mâncat chiar pufuleți gratis de la PufulețiGratis, sincer dacă vreodată am să o urăsc și pe ea așa cum urăsc Mapamondul, o să încerc să mă lupt să-mi amintesc de experiența asta care chiar e ușor creepy dar care te pune pe gânduri că poate totul se întâmplă cu un motiv și că nimic nu e întâmplător.

Adică totuși, care era probabilitate ca în prima noapte în care ne-am întâlnit să primesc pufuleți gratis de la ea. laughing

Deci te asigur că ea nu e Rosa. happy
Nici noi nu suntem pufuleți gratis.

P.S. ca amiga a lui PufulețiGratis, mă bucură enorm că TPUașii nu au pus-o în negura uitării. big grin

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Chiar daca ma simt magulita de aceasta asemanare, miss Rosalia fiind o vedeta TPU, embema site-ului :) eu si miss Rosalia suntem doua persoane disctinte.
Dovada, raspunsurile mele de aici ( doua la numar ) in care ii spuneam domnisoarei Alexandra banuielile mele iar ea nega ca de obicei :)
https://www.tpu.ro/......-sau-ceva/

De-a lungul anilor, DA, am avut mai multe conturi pe site primul cont facut aici mi l-am facut la finele anului 2013, de multe ori insa am luat pauze lungi sau pur si simplu mi-am sters contul, totusi nu am fost si nu sunt miss Rosalia :)
Cat despre miss AlexandraMariaStancu si eu sunt 100% sigura ca e una si aceeasi persoana cu miss Rosalia, desi nu vrea sa recunoasca! De fapt, chiar ne-am intalnit la mine in oras, in Baia Mare si am petrecut cateva zile impreuna, ca dovada, intrebarile astea sunt ale ei

https://www.tpu.ro/......baia-mare/

https://www.tpu.ro/......balcon-ma/

Miss Alexandra e o persoana interesanta as putea zice, din mai multe puncte de vedere, totusi nu suntem una si aceeasi persoane si pot dovedi! Stii cum?
Iti mai aduci aminte conversatiile noastre private?

Eu si miss Alexandra suntem amigas :)

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu trebuie sa arati nimic, oricum nu-i nimeni curios cine esti tu. Daca te intilnesti cu fetite in oras e clara, iti plac fetitele, asa ca barbatii nu-s curiosi laughing
Ati petrecut zile impreuna wow, e bun, spor in continuare.Conversatiile noastre private? laughing cine mai stie despre ce conversatii vorbesti tu.
Daca esti din BM e clara, stiu cu ce se ocupa femeile pe acolo, mai ales alea singure laughing

| anonim_4396 explică (pentru relian):

" Nu trebuie sa arati nimic, oricum nu-i nimeni curios cine esti tu. "

Perfect!
Eu oricum nu voiam sa satisfac curiozitatea nimanui :), dar e clar ca tu si altii de pe acest site ma confundati sau ma asemanati cu alte persoane de pe acest site, persoane care si pe mine ma intriga :) but definitely NOT in that way! :), pur si simplu mi se par niste useri interesanti ca si mod de gandire, de trairi.
Rosalia e unul din acei useri care au reusit sa-mi starneasca curiozitatea si imaginatia, pur si simplu nu ma pot decide daca fata e absolut geniala sau complet... in lumea ei : )), sau ambele.

Chiar daca esti curios sau nu, iti spun eu nu am fost niciodata miss Rosalia si nici nu am fost in papucii ei vreodata pentru ca nu mi-au placut niciodata femeile in that way, decat ca simple amice / banuiesc ca si tu ai mai multi prieteni barbati decat femei pentru ca doar barbatii gay sau f*ckboyii au " prietene / amice " cu nemiluita, in rest persoanele normale isi fac prieteni de acelasi sex si cu orientari sexuale normale ( aici, oi fi gresit :)

" Daca te intilnesti cu fetite in oras e clara, iti plac fetitele, asa ca barbatii nu-s curiosi laughing "

Repet, incurci grav treburile :))!

Desi da, chiar as vrea sa nu mai fie nimeni curios asupra mea, niciun barbatel, ci sa prind eu " curiozitate " :)

Conversatiile noastre private? laughing cine mai stie despre ce conversatii vorbesti tu.

Nu stiu daca iti mai amintesti dar mi-ai spus in privat ca ajuti femeile singure, le repari "laptopurile" stricate :)), si multe altele :)

" Daca esti din BM e clara, stiu cu ce se ocupa femeile pe acolo, mai ales alea singure laughing "

Cu ce se ocupa?!

Caci uite perceptia mea asupra unor meserii non-conformiste pe care desi le practica femeia, se bucura doar barbatul

https://www.tpu.ro/......undeti-la/

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Repar laptopuri la femei singure laughing era vorba despre altceva nu ce spui tu.
Era vorba daca ajut o femeie, ajut una care este singura si are nevoie, nu ajut femei maritate, alea au barbati, asa ca sa le ajute aia, despre asta era vorba.
In sf vorba multa saracia romanului laughing a omului voiam sa zic.
Deci pana la urma care este problema ta, ori ce anume vrei sa stii?
Sau daca ai ceva intrebare spune.

Vad cauti sa lamuresti utilizatorii pe aici ca nu ai fi tu nu stiu cine.Laso asa, chestiile astea deja is trecute, uite si tu cand sa discutat, tu vii acum cand toti au uitata sa ce?

E bun Nu esti rosalia, pana la urma ai dreptate, Rosalia este un nume, tu aici vad ai alt nume, asa este nu esti rosalia, asa esti multumita? Daca nu esti rosalia, atunci esti pufuleti gratis laughing tot din BM era si ea, tot la fel intreba, acelasi tipar.
Stii ce? Alt subiect de discutat nu ai? Sa lasam birfele, baga si tu ceva interesant, dar nu din alea cu sefu de la munca sau rahaturi, ce face o femeie, ce face un barbat.
Lasa oamenii sa faca ce stiu ei, fiecare face cei place, asa ca nu mai baga intrebi de alea naspa, pentru ca asa is, intrebari sa nu le zic altfel, le-am zis naspa.
Uite iti spun eu un subiect.Am vazut la romani la TV nu stiu ce post era, un invitat, vorbeau aia despre sanatate, banui ca era doctor respectivu, la un mom dat vorberste el despre ficat si despre ciroza si spune ca daca maninci fructe, alea au zahar si se face in burta tuica laughing apoi tuica se duce in sange, ajunge la ficati si asa face omu ciroza, dar de aia nealcoolica laughing desi e tot tuica, desi este ciroza datorita acelei tuici, el spune ca e tot nealcoolica.

Uite ce doctori, ce oameni apar la tv in RO? Cam asa gindesc si unia pe aici, gen Rosalia, sau care mai este, pe tine te explud acum laughing stii cum se spune, persoanele de fata se exclud.

Deci stii ceva despre respectiva emisiune si despre doctorul stie tot, minune?
Asta e doctorul minune, deja sintem cazane de tuica laughing ca sa vezi si tu cine apare la TV in RO cine is promovati.
Diosicuta subiecte de genul asta, arata-i pe aiai care conduc tara, stiu si eu arata ce se intampla, nu povesti, ce faceti daca sefu va stiu eu ce oferte va face laughing astea is birfe de fetite de 12 ani

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Voiam doar sa iti aduci aminte de conversatiile noastre private, nimic mai mult happy, in plus, daca iti amintesti chiar asa te-ai exprimat laughing, adica, nah laughing, inteleg si eu ce zici, doar femeile singure au nevoie de ajutor ca cele cu barbatel in preajma au laptopurile reparate laughing
Dar nu asta este subiectul! Eu voiam doar sa-ti demonstrez ca PufuletiGratis cu care ai comunicat in trecut nu a fost si nu este una si aceeasi cu miss Rosalia sau miss AlexandraMariaStancu aka miss Parakeets, acum happy, si asta pentru ca am vazut ca ai crezut ( si nu numai tu )ca am fi una si aceeasi, ei bine, nu suntem! S-ar putea ca miss Alexandra si miss Rosalia sa fie o singura persoana, nu stiu, oricum, ambele imi sunt simpatice happy

Ea nu e din BM, e din Constanta, cred?!
Oricum, am sa investigez! happy

Nu am ce sa bag interesant despre viata mea, tot ce a fost interesant a trecut... mi-ai spus tu odata pe undeva raspunzand unei intrebari ca daca nu actionez la momentul potrivit, pierd ei bine de unele lucruri nu imi pare absolut deloc ca am spus pas dar ca uneori regret ceea ce am sau mai ales NU am facut

" Lasa oamenii sa faca ce stiu ei, fiecare face cei place, asa ca nu mai baga intrebi de alea naspa, pentru ca asa is, intrebari sa nu le zic altfel, le-am zis naspa. "

Ce intrebari?! La ce te referi?

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa daca imi spui despre ce fuse vorba, da imi amintesc, dar sa spuna cineva pe aici ca am discutat cu el, cine mai stie, pe aici se discuta multe.
Stii ce cred eu? Tu nu ai cu cine discuta, nu ai cu cine sta la birfe si mai gasit tocmai pe mine laughing
Ia zii te bagi la o ingheta ceva? Am o juma de galon laughing spune rapid, ca de nu nu mai ramane nic laughing

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Daca asta crezi tu happy... adu inghetata! happy

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Zic si eu.Am mincat ingheta, tiam lasat si tie ceva.Dar cred ca o sa ma bag la somn, s-a facut miezul noptii deja laughing Tu ce bizii, cu ce te ocupi pe acolo?

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Fac pe investigatorul tupistic! happy

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

E bun si asa rau, daca investighezi, sau tai frunza la caini, dao incolo de munca, munca e pentru tractoare, pentru masini, omu trebuie sa se relaxeze laughing sa faca numa cei place.

| Hammurabi a răspuns:

Păi, ca idee... de ce nu spune nimeni că tu și Verginică sunteți aceeași persoană, de exemplu? laughing
E vorba de cum scrii, de dinamica frazelor, de mod de abordare, de ritm, de lungime, de modul în care formulezi, de faptul că revii la subiectele tale preferate, chiar dacă formulezi întrebările încercând să maschezi, de felul în care gestionezi o întrebare pe care ai pus-o (nu-ți place să ai replici și dă comentezi răspunsurile, chiar dacă te străduiești câteodată) plus multe altele mărunte dar care se adună.
Și unii sesizează asta și n-au cum să admită că sunt atâtea coincidențe.

| Hammurabi a răspuns:

Dar până la urmă, de ce te-ar stresa chestia asta?
Exact cum ai spus și eu sunt de acord.
Cui nu-i place, există opțiunea ignore. laughing

| LordCristobal a răspuns:

Fara suparare dar esti foarte copilaroasa si puerila cand pui intrebari despre tine.

| anonim_4396 explică (pentru LordCristobal):

E despre Rosalia, nu despre mine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca să o asemui pe Rosa, chiar dacă mi-o dat ea block, Rosa e Rosa, e dacă vreți precum Baba Vanga, Nostradamus sau o mică Enstein-iță happy
Deci ca să o asemui cu tine, ar trebui mai întâi să știu cine ești. happy
Habar nu am cine ești.
Dar probabil cine susține că ai fi Rosa, te-o cunoaște, cine știe.
Eu ți-am răspuns, doar special pentru că eu una chiar îs asemuită o groază cu Miss Rosa asta și am zis că dacă pare că îi voi lua ei apărarea, voi intensifica misterul.
Eu una, ador misterul. happy Așa că, dacă tot unii au suspiciuni că aș fi Rosa, îi las să creadă liniștiți că aș fi Rosa. happy Ba chiar să se amuze, că m-aș lăuda alone după un alt cont. laughing
Sunt malefică, uneori. rolling on the floor
Dar cum nimic nu prea se mai întâmplă pe aici, zic să mai creăm și noi ceva suspans. big grin

| dullcat a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai acum se intampla.Tpu e asa de benefic incat utilizatorii hartuiesc alti utilizatori si ii incurajeaza sa plece. Mie mi se pare cam trist.

| anonim_4396 explică (pentru dullcat):

Wait! straight face
Cine a încurajat pe cine să plece de aici? sad
Chiar se întâmplă asta?
Ce-i drept, am cam simțit și eu și pe aici un oarecare soi de bully, dar asta la început când lumea nu mă cunoștea exact și nici eu nu cunoșteam pe nimeni, acum fără a suna a aroganță, parcă mi-am cam făcut imaginea mea și culcușul meu pe aici. happy Deci am tribul meu cum s-ar spune laughing Și cam pentru prima dată, îmi oferă un feeling fain această experiență, chiar dacă e doar virtuală. happy
Aștept să se întâmple și pe viu, cam vreau să-mi găsesc oarecum un trib doar al meu. laughing Cine știe, poate mă duc până la urmă într-o sectă laughing Cred că mintea mea va fi înțeleasă doar într-o sectă. laughing

Și da, din păcare, în mediul online, bullyul e și mai mare. sad Pentru că aici sub puterea anonimatului se pot face multe. straight face Ba chiar un prieten bun cu care vorbesc de pe TPU mi-a spus că el înainte, acum câțiva ani oferea bully grav userilor de pe aici, dar în cazul lui îi murise mama și zicea că asta îi aducea un fel de alinare. Deci na, știm deja că în spatele bullyului stă de fapt tot o neputință, durere, complexe de inferioritate de multe ori și multe alte sentimente negative. De fapt nu ai cum să oferi unui om ceva negativ, dacă tu ai avea în your heart ceva pozitiv, nu ai cum, iar cei care chiar au negativitate în interior, dar totuși umanității oferă pozitivitate, oamenii ăia sunt extrem de rari și sincer prea prețioși și evlavioși pentru vremurile de astăzi. Dar cei mai mulți rămân cei cu bullyul tocmai pentru că au suferit și ei la rândul lor a lot.

| anonim_4396 explică (pentru dullcat):

Ai spus ca "as prefera sa iau acea viata, cum ii spui tu, la momentul potrivit". Spune-mi ce vrei sa spui prin "moment potrivit". Exista si un moment nepotrivit? Daca da, cand e nepotrivit si de ce.
"Nu stiu unde traiesti, dar de exemplu, acum vezi in orice oras triada pacanele+amanet+bancomat, la fiecare cativa pasi, pe langa panouri sau afise de zeci de metri patrati pe cladiri. Crezi ca asta e intamplator, si afacerile astea traiesc de pe spinarea celor cu facultate?"
Bine. Putem sa ii omoram pe oamenii astia?
"Eu sustin ca oricine e liber sa faca ce vrea cu propriul corp, asta implicand si avort"
Numai ca atunci cand faci un avort nu faci ceva cu propriul tau corp, ci cu corpul fiintei umane din tine.
"Romania poate fi spirituala si crestina si fara sa gandeasca ca in Epoca Medievala."
Lasa crestinismul si orice ar insemna "spirituala". Poate fi Romania o tara logica in conditiile in care avorturile sunt legale in timp ce avem legi impotriva omorului?
In Evul Mediu se practica sacrificarea copiilor pentru bunastarea adultilor. Nu vezi ca acelasi lucru il propui si tu?