| CeInteleptul a întrebat:

Încotro se îndreaptă România?
Care este viitorul țării?

Dacă ai fi tu acolo sus ai face ca lucrurile să meargă?
de ce crezi asta?

4 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Viitorul tarii e sumbru.
Pe de alta parte daca as fi eu acolo ar fi haos, as fi usor influentabil.
Actualul sistem de guvernare nu ma incanta.
La fel ca si la educatie, trebuie nu doar carpit cate ceva, trebuiesc facute schimbari majore.

| LolaLollita a răspuns:

Va destind putin cu un banc.
Ce e mic, negru si bate la usa?
Viitorul.

(cam sec)

| CosminC86 a răspuns:

Salut! spre deosebire de Bacemi, eu as face praf toata coruptia din Romania, as confisca toate averile obtinute ilegal, as scoate Romania din NATO. Mai exact ce as face eu ar merge spre o extrema de dreapta, dar nu... dragii mei compatrioti vor democratie. Mai ales pe gunoaiele alea care stau in canal si se drogheaza cu aceeasi seringa eu zic ca la mina ar fi buni de munca.
Romania se indreapta spre faliment.
Romania nu mai are viitor deocamdata, singura solutie ar fi sa vina un om puternic in fruntea statului si sa sustina poporul.
Si ar mai trebui niste lagare de exterminare pentru de-alde nutu camataru.
E doar parerea unui pusti "extremist" si nationalist. Noroc!

| CeInteleptul explică:

Deci sunteti negativisti. simt mana televiorului care va manipuleaza in mod negativ.
Eu cred ca va fi bine!
Războaia nu mai sunt!
Inflația este sub 5%!
Populația va stagna în curnd la 16 mil!
Suntem în UE!