| RedAndrew a întrebat:

Intalnesc cam des asta, imi puteti explica si mie ce inseamna expresia "lol"? Adica fiecare litera ce cuvant are daca se formeaza asa. Funda + vot.Multumesc pentru. toti.big grin

Răspuns Câştigător
| al3xxa_7413 a răspuns:

Laugh out loud - a rade foarte tare

3 răspunsuri:
| pedobear a răspuns:

Living on liver. Adica respectiva persoana manaca ficat de om, pentru proprietatile lui regenerative. http://ro.wikipedia.org/wiki/Ficat#Regenerarea

| Bonotralalala a răspuns:

Pai **LOL** inseamna un ootiv de ras ...de exemplu.** lol, ce tricou ti-ai luat ** adica vreau sa bat apropo-ul pe o faza de ras. big grin

| ZoZoHeart a răspuns:

Cuvantul "lol" nu este un acronim. Este ceva de genul " wow, cat de haios este laughinglaughinglaughing ). Adica, in loc sa scrii toata propozitia din paranteza, scrii "lol" si se intelege de la sine, ca inseamna ca e ff amuzant. Funda? (am fost explicita smug)