| lifeistough a întrebat:

Intre a fi putred de bogat si a fi nemuritor ce ati alege?

12 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

A fi nemuritor e un blestem.Sa ii vezi pe cei din jurul tau murind si tu sa fi singurul condamnat la viata vesnica nu e o perspectiva asa frumoasastraight face
Nici prea multi bani nu as vrea.Cat pentru o casuta, o masinuta si asigurare de sanatate in alta tarawinking

April
| April a răspuns:

Niciuna dintre aceste situatii nu e o certitudine pentru a fi fericit. Daca te straduiesti destul si ai si noroc, poti dobandi bogatie, iar nemuritori, la modul genetic, suntem, fiindca, chiar daca moare individul, specia e vesnica, adica noi traim in urmasii nostri.Aleg sa fiu fericita. Si asta pot dobandi foarte usor:sa nu-mi pese nici de bogatie si nici de nemurire! Sa vina Viata! ACUM si AICI!

| Bacemi a răspuns:

Greu a spune. Daca m-as gandi mai mult la mine as spune bogat. Ca sa pot calatori mult si sa citesc orice vreau, sa fac orice. Nu sunt genul excentric dar as fi bucuros sa stiu ca pot avea orice.

Daca ar fi sa gandesc mai departe as spune ca vreau sa fiu nemuritor. Sa capat intelepciune cu timpul si sa fiu acolo pentru ceilalti. Sa fiu genul de om care apare fix la momentul potrivit cu un sfat bun.

Pentru mine cea mai mare avere pe care mi-o poate da cineva este intelepciunea. As da oricate nestemate pentru intelepciune. Chiar si murdar si imbracat in zdrente, sa am intelepciune as fi cel mai fericit om.

| Libelle a răspuns:

Grea intrebare
amandoua se refera la egoismul nostru si la vesnica dorinta de a avea mai mult, de a cere mai mult decat ne-a lasat Dumnezeu.de nemultumire.
ca sa iti raspund...as alege sa fiu nemuritoare...

| Emena a răspuns:

Putred de bogata. explicatia a dat`o Ray

| Rayyy a răspuns:

As alege sa fiu putred de bogata...
Nemurirea e un lucru periculos si mai ales dureros. Ar fi dificil sa iti vezi familia si toti prietenii murind, sa vezi vietile tuturor trecand pe langa tine, iar la un moment dat sa ajungi sa vrei sa mori si sa nu mai poti!
Mi se pare un lucru foarte trist si fara nicio satisfactie happy

| pwp a răspuns:

Putred de bogat

| carminaburana43 a răspuns:

Putred de bogat.

| Andr3yCzz a răspuns:

Normal ca as alege sa fiu nemuritor :X:X

| Ionutzz97 a răspuns:

As alege sa fiu nemuritor

| luna a răspuns:

Sincer.nici una.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca niciuna. Insa, daca ar trebui neaparat sa aleg, as alege sa fiu putred de bogata. Vesnicia ma sperie.