| Maria_3931 a întrebat:

Ce ai alege dintre:sa fi saraca lipit si fericit sau putred de bogat si nefericit...acum sincer...

32 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Ultima cu conditia ca banii sa fie ai mei, nu prin casatorie cu Iri 2 sau luati cu japca.Nu ma sperie deloc sa fiu nefericita.Sa fiu eu putred de bogata, nefericita si sanatoasahee hee. Restul e o chestiune de timphee hee

| fluturas a răspuns:

Saraca lipit si fericit happy
atata timp cat sunt fericita ce mai conteaza daca sunt saraca confused?

| yellowalien a răspuns:

Ce sa faci cu bogatia daca nu te poti bucura de viata?oh go on...

| Ana a răspuns:

Nu neaparat daca esti bogat esti nefericit din contra esti fericit ca poti avea tot ce-ti doresti, iar daca esti sarac nu prea esti fericit pentru ca intotdeauna te gandesti la ziua de maine, ce o sa mananci, de unde sa mai faci rost d bani si multe altele, deci eu aleg, bogata si fericita.

| User a răspuns:

Putred de bogat si fericit... din astea 2 nu pot alege.

| anaid a răspuns:

De ce sa aleg? Mai bine le am pe ambelewinking

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Bogata si nefericita. Pentru ca daca am banii, stiu deja ce sa imi cumpar sa devin fericita.

| Leea1234 a răspuns:

Sincer, prefer sa fiu sanatoasa!

dar ca un raspuns, cred ca as prefera sa fiu bogata si nefericita!
daca am bani, imi gasesc eu fericirea, pe cand daca as fi ales saraca dar fericita, are mama o vorba..."dragostea trece prin stomac", in cazul asta."fericirea trece prin stomac!", cu fericire nu-mi trece foamea!
parerea mea!

| hamsterx a răspuns:

Fericirea e tot ce conteaza pentru mine.

| AvalohAlyn a răspuns:

Sarac lipit si fericit. Fericirea este cea mai importanta, banii nu cumpara fericirea.

| Aly07 a răspuns:

Mai intai sa fiu sanatos si fericit, banii nu sunt tot ce conteaza in lume happy.

| alecs871 a răspuns:

Aleg sau.

| Andreeagen a răspuns:

laughing Dragostea trece prin stomac oameni buni.

Le vreau pe amandoua daca nu se poate incerc eu sa le fac posibile iar in cautarea acestor aspiratii. voi intalni detoate si fericire si bani.

| Kidu a răspuns:

Fericirea si sanatatea sunte cele mai importante.happy
Deci, aleg saraca lipita pamantului si fericita.

| JoJo a răspuns:

Nu ai cum sa fii fericit in totalitate daca esti sarachappy mai ales daca ai o familie si traiesti cu teama ca nu ai o locuinta, un serviciu...Intr-adevar fericirea e cea mai importanta dar nici sa n-ai dupa ce bea apa.

| Tabii. a răspuns:

Nu prea are rost intrebarea deoarece nu prea poti fericit daca esti sarac acum serios.

| NoName1234 a răspuns:

Saraca lipit si fericita happy pentru ca nu are rost sa fi bogat daca nu esti fericit big grin fericirea conteaza big grin

| Alecsandraa a răspuns:

Parerea mea:
Nu ai pus bine intrebarea.
Fiindca daca esti fericit, esti si bogat[sufleteste].
Deci, nu pot alege.
Daca as alege as exclude tot, si as alege fericirea.
Daca esti fericit nu mai conteaza daca esti sarac sau bogat.
happy

| kally a răspuns:

. as prefera sa fiu asa cum sunt acum nici saraca, dar nici putred de bogata, si fericita si nefericita. dar daca chiaR trebiue sa aleg as alege putred de bogata si nefericita(ca mai apoi sa-mi chelui toti bani, sa ajung saraca si sa fiu fericita) big grin

| andalu a răspuns:

happy nu prea exista posibilitatea ca cele doua chestii enumerate de tine la prima optiune de alegere pe care ne-o dai sa poata merge mana in mana. Daca esti asa sarac lipit. nu ai nici ce manca nici unde dormi. e imposbil sa fii fericit in acest caz. daca corpul tau nu isi satisface nevoile primare degeaba ii oferi un "altceva" care sa il fericeasca.nu are cum fericirea sufleteasca sa "inghita" nevoile primare si sa nu mai simti daca iarna mori de frig pentru ca nu ai caldura sau ca sunt zile in care nu ai ce manca.
Intre varianta de a fi sarac si fericit sau bogat si nefercit oricine ar alege prima varianta.Pt ca oricine isi doreste sa fie fericit! Acum. unii sunt fericiti numai doar daca au bani, pentru altii fericirea consta in altceva, insa la cum ai pus tu intrebarea se presupune ca persoanele care voteaza trebuie sa faca abstarctie de ce anume le face fericite si sa ia de bune ipotezele pe care le dai tu :"bogat nefericit, sarac fericit"

| sy46 a răspuns:

In ziua de azi banii fac tot. daca ai bani, ai orice.Deci,baniibig grin

| Zambete89 a răspuns:

Bogat big grin

| nobody_7406 a răspuns:

Foarte de acord cu Omidaaahappy Din moment ce esti fericit nu cred ca mai conteaza altceva...banii nu aduc fericirea.

| Bybyloy[:x] a răspuns:

Saraca si fericita!
Fericirea e tot ce conteaza, egeaba ai bani daca nu esti fericit!(parerea meabig grin)

| franck2222 a răspuns:

Sincer vreau sa fiu sarac lipit si fericit. Asta imi doresc dar tu?

| arhivistu a răspuns:

Pai draga mea nu ai cum sa fi saraca lipita si fericita...eu asa zic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sarac si curat.sanatos si fericit.fiindca nu as fi sarac daca as avea acestea 3.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai banii si fericirea sunt lucruri importante in viata, dar iata ca nu de fiecare data le avem. ne'am obisnuit ca ideea sarac si fericit/bogat si nefericit. multi isi doresc in viata sa fie fericiti, sa aiba familie, prieteni. altii, pun pe primul loc banii, cu care-cred ei-isi cumpara fericirea. e aproape imposibil de ales intre sarac si fericit sau bogat si nefericit, pentru ca toti vrem cate un pic din toate, nu?happy si dc nu am avea cate un pic din fiecare?happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bogat! dupa ce imi donez si chilotii de pe mine voi fi cel mai sarac si fericit om din lume! ca am facut pe altii fericiti!

| zaratu a răspuns:

Putred de bogat