| alecsutzza023 a întrebat:

Intreaba:
Funda+vot

am stat cu un coleg, suntem a 9a, ne cunoasteam mai de mult, 2-3 luni, ne intelegeam superb, dart nu ne mai vazuse, tineam enorm la el, cand a facut acident, am plans toata noaptea, chiar daca nu eram impreuna, cand am inceput scl dupa 2-3 zile, am inceput o relatie, eram foarte bucurosii, dar ne certam incontinu. ne-am despartit, nu mai vrea sa se indragosteasca de mine a zis ca "nu vreau sa-mi bat jos de tine, nu vreau sa suferim mai tz aman2, eu vreau mult mai multe intr-o relatie" i-am zis ca eu nu pot face asa ceva. am incercat sa fac orice dar nu pot, nu mai vrea sa ne inpacam, am intrebat, "dc ai mai stat cu mine daca nu vrei sa te indragostesti de mine " si a zis ca" incepusem sa tin la tine dar nu merge nimic" maine as vrea sa vorbesc cu el, apropo "el fumeaza si bea" mi`emi place stilul lui, m-am obisnuit cu el... vreau ca maine sa vb cu el fata in fata, nu la telefon sau pe mess, vreau sa vorbesc cu el fata in fata, dar sunt emotionata, ma ajutati? ce ziceci sa-i zic maine? va rog mult? ce ar trebii sa vorbesc cu el? ma ajutati? funda+vot, ajutati-ma ce sa vb maine cu el?

1 răspuns:
| robyiyo a răspuns:

Apreciez ca vrei sa vorbesti "face to face" (multe fete vorbesc pe facebook/mes/sms), dar as spune sa nu te mai duci la el, chiar daca este greu, o sa treci peste asta, toti trecem (eu am patit mai rau ca tine, si sunt baiat). Daca vrei cu adevarat sa ii dai niste "semnale", prin care sa ii arati ce pierde, incearca sa faci tot posibibilul sa pari mai buna decat ceea ce esti. Dar nu te mai combina inca odata cu el, chiar daca este direct ce spun eu, crede-ma ca sunt baieti, CU GALEATA, si acum in liceu, mereu se intampla asa, ai de unde sa alegi. Alege-ti cu atentie deciziile.