| ThePrinceOfAllSaiyans a întrebat:

Intrebare ciudata pentru fete: Tu esti in parc pe o banca singura si vine un tip si spune "Buna ziua. Vrei sa fim prieteni" accepti sau refuzi?

29 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Scenariul e pe timp de zi sau seară sau cum?

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Dacă dai "accept" ca pe FB fără să știi cu cine ai de a face, probabil o s-o faci și in "real-life"

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Păi vezi că știi?

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

"vreau sa spun ca este mai dificil, sa spui cuiva in viata reala "Vrei sa fim prieteni"

Păi vezi că știi? (asta spuneam și eu)

| Vikaa a răspuns:

Pai daca e pe timp de zi si intra cu mine in discutie, o sa-i par friendly si nu o virgin speriata de bombe, ca atunci cand vede un baiat ia 3 m distanta de el,il las sa vad ce are de zis,daca-mi place cum vorbeste, voi continua sa discut cu el,daca nu,ma retrag frumos. Daca e pe timp de seara,ma uit la aspectul lui,daca e o matahala,plec frumos fara a parea afectata de prezenta lui,daca e un baiat ok,la fel ca in primul caz, il las sa vad ce are de zis, daca-mi place aspectul lui fizic, dar si modul de a vorbi, sigur vom lega o prietenie.

| RAY a răspuns:

Esti comic man, daca as fi fata ce bataie iti lua acel baiat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mi se pare deloc normal să vină unu' la mine aşa, din senin, şi să mă întrebe direct dacă vreau să fim prieteni.Şi de ce "Bună ziua" şi nu un simplu "Bună"? Până la urmă încerci să agăţi o puştoaică, nu pe tanti Mărioara de la 5. Mă rog, eu nici nu sunt prea deschisă la abordările spontane pe stradă, mi se par tare creepy tipii care fac asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar că e ciudata'
Frate daca mergi TU prin parc pentru ca așa îți face fie plăcere, te relaxează o sa ai un vibe mult mai ok decât să mergi prin parc pentru a aborda fete, cu scopul asta.

Trebuie sa fii receptiv unele fetele îți dau semne cand vor sa fie abordate de tine. PRIMUL pas îl face o fata, adică îți dă semne non-verbale și după tu decizi daca sa te bagi in seama cu ea.
In plus abordarea ta e un eșec garantat, o sa fie super ciudat sa vorbești așa. Prima data te prezinți și după întrebi numele faci conversatie...

Răspuns utilizator avertizat
| OldSoul a răspuns:

laughing Imi amintesti de o intamplare recenta.
Iesisem de la cumparaturi, in fata, o tipa, iesise si ea de la cumparaturi, si mergeam noi in aceeasi directie.
Totul bine, pana la un moment, cand o strig "hey" intoarce capul, se uita speriata la mine, moment in care ii zic bomba "vezi ca ti-a cazut un leu aici dupa colt" brusca fata i s-a inseninat, a zambit, si a zis multumesc.
A fost atat de fericita, de zici ca i-a trecut Dinca pe la ureche si nu i-a facut nimic.

| Clytia a răspuns:

Poate nu e așa ciudat să abordezi pe cineva din parc de exemplu, dar sa întrebi "vrei sa fim prieteni?" e deja o stupizenie. La grădiniță cred că se mai întâmplă asta. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Eu nu ştiu cât de mult aş aprecia "curajul" ăsta. laughing
Şi, m-am mai gândit la ceva citind încă o dată întrebarea.....ai mai auzit tu până acum pe cineva să întrebe pe careva dacă vrea să fie prieteni? De unde ai mai luat-o şi pe asta? Din desene animate? laughing
Nici când am fost mică nu am auzit printre copii întrebarea asta.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Vikaa):

Sa inteleg din asta ca matahalele nu au sanse sa agate nimic seara? big grin

| Emma30555 a răspuns:

Nu e i idee buna, vei parea ciudat. In plus sunt mai multi factori. Conteaza cum arati, cum te imbraci, atitudinea la o astfel de abordare. Poti sa incerci dar sa fie o abordare mai funny, ceva relaxat, si o conjunctura favorabila.

| Swetlly122 a răspuns:

Desigur că aș vrea, un prieten nou e bine venit. Acum depinde puțin și de fizicul acestuia că mna la început îl iei după aspect și apoi decizi daca vrei sa fi prieten cu el sau nu

Răspuns utilizator avertizat
| Yurisa a răspuns:

Refuz.

| Clytia a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Păi în primul rând comunici înainte. Prieteniile se formează în timp, nu te duci direct și întrebi pe cineva dacă vrea să-ți fie prieten.

| Vikaa a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Iezact

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine citesti carti cum sa cuceresti o femeie, sa o abordezi... Te faci de maro daca ii spui unei fete asa "vrei sa fim prieteni" nu asa se cunoaste o fata ai probleme grave de comunicare inter personale nu stiu nici eu nu sunt cu mult deasupra ta da asemenea porcarie nu as putea scoate pe gura unei fete care nu ma cunoaste si nu o cunosc.
Citeste carti de dezvoltare personala, deocamdata nu esti pregatit pentru asa cevawinking

| Dandinelle a răspuns:

Refuz. nu sunt prietena cu oricine, i-as zice ca nu ma intereseaza momentan.

| SitedeHaine a răspuns:

Destul de rar vine cineva seara si te intreaba asta. Oricum e mult mai simplu pe internet, esti anonim si acolo in caz de esec nu iti scade asa mult stima de sine happy

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Dau din cap afirmativ, cred că n-aș putea să neg, ș-așa-s introvertită fără prieteni mulți. De ce n-aș răspunde? Aș fi într-un fel șocată...

| Iminactivelol a răspuns:

Refuzi lol

| Iminactivelol a răspuns:

Cine face asa ceva?