| adita32 a întrebat:

Intrebare. este legal sa vizionam videoclipuri pe youtube fara sa platim? este legal sa vizionam filme online fara sa platim? este legal ca companiile mamut din ro gen romtelecom rds sa isi faca reclama. download gratis la viteza maxima.si daca nu este legal de ce totusi toti o facem? si totusi de ce nu putem in TPU sa postam linkuri catre site-uri care fac pe raspunderea lor si a celor ce descarca trafic de date. o fi legal si moral?

5 răspunsuri:
| iEmonel a răspuns:

N-am chef sa dau un raspuns complet, dar iti zic de Youtube ca e legal. Acolo artistii isi incarca "oprerele" [ ce e ilegal se sterge ].

| JulianD a răspuns:

Youtube - Legal, Filme online - legal daca cei care difuzeaza au drepturi in acest scop. RDS, Romtelecom au voie sa zica ca poti descarca la viteza maxim... ei nu iti zic ce sa descarci (nu toti descarca filme si muzica). TPU probabil nu vrea sa se implice in a critica ce e legal si ilegal. TPU are alt scop.

| Adycu a răspuns:

Nu e legal vei fi arestat

| adita32 explică (pentru Adycu):

Serios.asta e cativa ani trec repede