| TiranosaurusCombinatosaurus a întrebat:

Intrebare macauabig grinaca eu am dat inamicului 2 ture iar el le sta eu pot sa mai dau un 4 dupa si sa stea tot 2 ture deoarece una se duce cand dau al treilea patrar?

1 răspuns:
| valentingb a răspuns:

Da și nu. Pur și simplu variațiile jocului, ca și la Uno, sunt multe. Rămâne să stabilești la începutul jocului regulile astea cu participanții.
Dar da, ca o regulă de bază, dacă a stat o tură și tu pui iar carte, el mai are de stat doar o tură.
Dacă cartea ta îi dă să stea iar două ture, are de stat un total de 3 ture de acum înainte.