| VasilexAndrei a întrebat:

Buna seara.
O intrebare pentru cei cu caini.
Ce le faceti acestora sa stea liniștiți de revelion?
Nu vreau raspunsuri cum ar fi il tin in casa deoarece acesta este un caine de talie mare si nu este invatat sa stea in casa.

11 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Nu vrei in casa, il duci in afara orasului. Alta optiune nu ai.
Iar daca vrei sa scape de zgomotele petardelor, care sunt un chin pentru ei, avand auzul foarte sensibil, poti incerca sa ii pui o casca antifonica pe urechi. Stiu pe cineva care a facut asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Al meu e surd, poti sa dai bombe langa el ca nu are treaba.
Il bagi in casa 30 de minute ca nu crapa.

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca vine hotul la tine, il auzi tu, si pui ciinele sa latre? happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru cristi202):

Eu il aud, eu latru.

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing
Am inteles! Tu latri si pazesti ciinele. happy
Dar parca "wolf-ii" hauie, nu latra. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru cristi202):

E batran fratelo, are 14 ani, oricum, se tine foarte bine la varsta lui.
Nu e wolf e o corcitura intre caniche si terrier, sunt caini ai dracu terierii, a fost jupan in tinerete, a incaierat si pitbull si are 11 kg.

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

Înseamnă că a fost ceva la viața lui...
Frumos!

Ziceam de "wolf", că tu ești Tnderwolf, la tine mă refeream, că ziceai că latri. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru cristi202):

Aaa da, latru, dau din coada, fac pe mortu', dau laba...

| IceRope a răspuns:

Dacă nu vrea în casă, bagă-l în grajd. Dacă nu ești în stare să îl stăpânești, fiindcă l-ai neglijat și nu te ajută mintea, vinde-l și cumpără-ți un acvariu. Fără pești, că nu ești în stare să ai grijă de ei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru IceRope):

Maxim! rolling on the floor

| IceRope a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing