| acdcfan a întrebat:

Iubesc viata... o ador... sunt constient cat de fericit trebuie sa fiu ca sunt intr-o lume atat de minunata si ca traiesc niste momente minunate cu toate astea, de ce mereu simt ca ma apasa ceva?

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Poate ca inca nu cunosti destul. Oricum mori fara sa cunosti esentialul insa important e sa incerci sa investesti in tine, in cultura ta generala.Sa incerci sa cunosti omul, sa incerci sa il separi de animal(la unii e mai greu pentru ca sunt animale cu chip uman), sa ai puterea sa crezi in om, sa il ierti si sa crezi din nou. Oricat de buna ar parea ideea de a trai singur nu potistraight face
Suntem atat de inerconectati unii de altii incat e aproape imposibil sa traiesti intr-o singuratate fizica indelungata

2 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Trebuie sa-ti descarci sufletul comunicand cu cineva, numai asa poti sa fi fericit cu adevarathappyBafta!

| alessia5158 a răspuns:

Sigur ca "te apasa ceva "! Din insasi exprimarea ta ("sunt constient cat de fericit trebuie sa fiu ca sunt intr-o lume atat de minunata" ), transpare o sforțare de a-ti imprima o anume stare de spirit. Adica, de ce acel cuvant "trebuie "? Nu, nu trebuie! Esti intr-adevar fericit numai atunci cand esti convins, cu toata fiinta ta, ca lumea/momentele pe care le traiesti sunt cu adevarat minunate! Altfel, chiar spunandu-ti "trebuie sa fiu fericit ", simti, asa, o apasare! ursulika ti-a dat o sugestie buna : comunica si descarca-te!