| anonim_4396 a întrebat:

Iubire la distanta? credeti in ea? ce parere aveti¿?

Răspuns Câştigător
| xibalba a răspuns:

Da, cred. Ochii care nu se vad nu se uita daca e o relatie frumoasa, bazata pe incredere. O relatie la distanta e ok doar daca e doar pe o perioada la distanta, nu mereu, deci, intr-un viitor, ambii parteneri vor fi impreuna. Nu are sens sa ai o relatie cu cineva cu care nu poti fi niciodata si nici nu planuiti sa fiti impreuna. Dar intotdeauna am crezut ca dragostea adevarata e suficient sa indure multe, chiar si distanta. Si, crede-ma, unele relatii la distanta sunt mai bine cladite decat altele in care partenerii sunt apropiati fizic.

O relatie la distanta te invata multe, amintesc doar un lucru foarte important: rabdarea. Daca nu esti un om cu rabdare si care esti dispus sa iti pui increderea in celalalt, nu are rost sa incepi o relatie la distanta, e aproape imposibil, pentru ca nu poti sa suni omu` respectiv din 5 in 5 minute sa il intrebi unde e si cu cine ca sa te asiguri ca nu te inseala. Se merge mult pe incredere, de asta zic ca trebuie sa ai o temelie buna pentru o relatie din asta(si pentru orice relatie in general).

11 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

NU.Nu exista.Iti spun din proprie experientá. Daca nu esti langa persoana iubita sa o atingi, sa-i simti respiratia, sa-i simti gandurile si privirea, degeaba.
Dureaza 1 an, 2 apoi se va transforma in rutina, in ceva banal.Se vor uita toate clipele.Cine zice ca nu, habar nu are despre ce vorbeste.

mira
| mira a răspuns:

Uneori rezista, alteori nu.Nu exista intr-o astfel de problema de viata criterii sau garantii.

| Ana a răspuns:

Da, atata timp cat exista incredere intre parteneri

| ÅñdRa a răspuns:

Ms de intrebari chiar am nevoie de niste parere esti o dulcehappy
asa cum ti-am mai spus eu cred ca ochii care nu se vad se uita.Eu una nu prea cred in iubirea de la distanta

| D33d33wttzzaaaaaaa a răspuns:

Nu prea cred.winking

| nekane a răspuns:

Nu cred in iubirea la distanta.Trebuie sa fii nebun ca sa poti crede ca o astfel de relatie are viitor.Se nasc pasiuni si energii mistuitoare care, intr-un final trebuiesc revarsate asupra cuiva.In nici un caz nu vor fi revarsate asupra celui cu care ai respectiva relatie. Distanta pune piedici.

| zerozero a răspuns:

Rezista primele saptamani, maxim luni si rezista bine. dar daca nu va intalniti in timpul acesta, nu va rezista... O spun din proprie experienta...

| Altair22 a răspuns:

Cand a inceput liceul pentru mine si colegele mele de clasa, ele atunci isi luau pupici de "See you soon!" de la iubitii lor, deoarece acestia mergeau la facultate in alt oras.

Si a trecut liceul, si ele INCA mai sunt cu acei baieti din cate povestesc ( si se lauda oh go on ) se inteleg f f f bine. Mai mult, doresc sa`si uneasca destinele - fetele se duc in acelasi oras la facultate unde sunt ei si, se vor muta impreuna. Si culmea - ca nu sunt numa vorbe, deja au si gasit unde sa stea si asa mai departe straight face

Le cam invidiez pentru taria lor si pentru taria relatiei lor cu baietii happy Deci, se poate... ( Acuma daca va intrebati ce au facut fetele astea tot acest timp, au invatat de s`au rupt, se stresau mult mult mult pentru invatat, nu ieseau nicaieri, stateau in casa dormeau, mancau si invatau laughing de 4 ani se vede ca au si pus ceva pe "carnitza" pe ele laughing - hai hai ca nu mi ciuda p ele laughing poate putin dar nu se pune laughing )

Cum ziceam, DECI, se poate happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ochii care nu se văd se uită, susţin încă asta sus şi tare. Iubeşti azi, iubeşti şi mâine, iubeşti o lună, iubeşti un an, dar nu poţi iubi veştni o persoană a cărei ochii nu îi poţi vedea, o persoană care nu îţi poate fii alături cu căldura corpului său în momentele în care ai cu adevărat nevoie, în momentele în care t simţi singur pe lume. Dacă cred în ea? ei bine chiar dacă e iubire de la distanţă tot iubire este şi fie că vrem sau nu, suntem obligaţi să credem în ea, pentru că suntem conştienţi că există şi nu ne putem minţi pe noi înşine. mult succes happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde... Dar eu, cred happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer mi-e teama de o iubire la distanta. insa tot ce e posibil ca de la anul sa trec prin aceasta...hmm; provocare as putea sa ii spun. atunci voi vedea daca si cred in ea si daca e intr-adevar iubire...si va rezista el (pentru mine nu este nicio problema, sunt sigura ca voi fi corecta, intrucat mereu am fost; mai ales in relatii).