| loveisfreedom a întrebat:

Iubirea este slabiciune?
argumenteaza raspunsul.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate spune si asa.De fapt, cand iubim suntem dispusi sa lasam mai mult de la noi, sa oferim noi mai multe.Deci se poate spune ca iubirea este o slabiciune, dar este si cel mai mare lucru care te motiveaza.Cel putin pentru mine, asa e.As face orice pentru iubirea mea.

5 răspunsuri:
| Rumi a răspuns:

Da, poate fi o slabiciune. Cand iubim acceptam mai multe, ne supunem, e ca si cum ne-am lasa folositi intr-o anumita masura. Insa iubirea poate fi tot o sursa de putere, cand este oferita cu drag de catre cineva.

| raullik007 a răspuns:

Poate...depinde de cat de mult iubesti acea persoana!

| Mădă0611 a răspuns:

Slabiciune fata de persoana pe care o iubesti, dar daca o iubesti, ce mai conteaza ca esti slab/a? (sunt si cazuri de prostie, e alta poveste) In rest e putere, iti da putere sa lupti pentru acea persoana si pentru persoana ta, fericirea ei depinde de tine si fericirea ei e fericirea ta. smug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate, depinde in ce masura ne sunt impartasite trairile cu cealalta jumatate...

| DeyutzaDeea a răspuns:

Da, daca iubesti foarte o persoana!