| Notyabusinessm8 a întrebat:

IUBIREA NU EXISTA! Da, stiu ca o sa incepem o cearta vesnica pe tema asta dar nu`mi pasa. Exista atractie fizica, probabil (chiar daca nu m`am intalnit nici nu aia niciodata). Dar nu iubire. "Iubirea" asta de care vorbesc unii e ca un fel de "Te iubesc. Acum dezbraca`te odata ca vreau sa te f*t". Ceva comentarii? (degeaba va straduiti sa ma injurati sau sa ma injositi, ca nu ma intereseaza, sincer)

17 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Cu alte cuvinte,vrei sa ne convingi ca daca tu nu ai vazut canguri,in realitate,ei nu exista!
Exista,draga mea, nu te grabi sa tragi concluzii, e mult prea devreme.happy

| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Tu de abia ai primul buletin si ne zici noua ca iubirea nu exista?laughing
Mai ai de mancat si trecut prin lumea asta ca sa vezi ca exista.

| NoRestForTheWicked a răspuns:

Daca n-ai experimentat-o tu nu inseamna ca nu exista!
N-ai de unde sa stii si n-are rost sa fi sceptica in viata, ca nu poti stii ce-ti rezerva viitorul!
Degeaba te revolti aici, e aiurea.
Poti avea parerea ta dar nu poti zice ca exista sau nu, si asta pentru ca nu esti in masura si cu atitudinea asta cel mai probabil nu vei fi niciodata!
Plus de asta istoria dovedeste existenta ei, iar iubirea nu e neaparat romantica...sunt multe alte tipuri de iubire.
Oricum n-o sa ma intind acum la o discutie de genu' "hai sa vorbim ca n-avem ce".
Zile faine!

Răspuns utilizator avertizat
| Annie2498 a răspuns:

Se vede ca esti ceva pitica de vreo 12 ani. Lasa ca o sa vezi tu ca exista iubire. Chiar si iubire adevarata. Atractia fizica nu este intodeauna. Poate fii si iubire fara atractie fizica:*. Maturizeaza-te draga mea. Asteapta sa mai crestii si o sa vezi ca exista iubire.

| Notyabusinessm8 explică (pentru Annie2498):

Nu am 12 ani, nici 13 nici 14, draga mea. Inainte sa vorbesti, gandeste.

| Annie2498 a răspuns (pentru Notyabusinessm8):

Nu scuza-ma draga mealaughing. POate nici 12 nu ailaughing ti-am dat eu prea mult:*

| Notyabusinessm8 explică (pentru Annie2498):

Se vede cat gandesti. Ca si membru TPU, tu ar trebui sa raspunzi la intrebari. Trebuie sa ajuti oamenii, nu sa-i injosesti. Eu cred ca tu ai 12 ani. Altadata treci direct la subiect, fara alte comentarii! Nu ti-am cerut mai mult decat un raspuns!

| Annie2498 a răspuns (pentru Notyabusinessm8):

Da draga. Am 14 ani. nu 12

| Polaris a răspuns:

Să mori tu.

| Wihox a răspuns:

Jalnic... nu sti ce este aia iubire. Exista chiar daca tu nu crezi in ea si nu este numai in sex. sexul este o manifestare a iubirii.O sa iti dai tu seama!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, ai dreptate. "Iubirea" este pretextul pe care il folosesc multi doar ca sa ajunga... unde vor. Si din cauza acestei "iubiri" fete de 12-13 ani au copii. Trist...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ai trecut prin mare dezamagire.Eu nu te voi injura, dar iubirea exista, cea adevarata si sincera.Ma voi ruga sa ai parte de ea, cit mai curind.Mult noroc.

| misssknow a răspuns:

Iubirea e un cuvant mare dar poate ai dreptate cine stie stai linistita unii oameni au noroc de ea alti nu eu iubesc pe cineva dar nu stiu daca el ma iubeste cu adevarat desi inca sunt cu el e greu sa iti dai seama atunci cand e iubire adevarata crede-ma poate a fost chiar langa tine si u ai trecut pe langa ea e placut sa visezi dar cel mai bine e sa ramai cu picioarele pe pamant.si eu iubesc si crede-ma as face orce pentru el dar nu sti niciodata daca iubesti in zadar pentru ca iubirea nu exista sau daca iubesti pentru ca ea exista

| chucky31 a răspuns:

Wow dar revoltata mai esti. desi ai dreptate. nu exista iubire ci obsesia pentru cineva.

| Dydy4you a răspuns:

OMUL CARE NU CREDEA IN IUBIRE

As dori sa va povestesc o poveste foarte veche, despre omul care nu credea in iubire.Acesta era un om obisnuit,la fel ca dumneavoastra si ca mine,dar ceea ce il facea cu adevarat deosebit era felul in care gandea:el nu credea ca iubirea exista.
Oriunde se ducea eroul nostru,el le povestea oamenilor ca iubirea nu este altceva decat o inventie a poetilor,un concept creat de religii pentru a manipula pe cei slabi.El le spunea ca iubirea nu este reala si deci nimeni nu o poate gasi,oricat de mult ar cauta-o.
Omul nostru avea o inteligenta foarte vie si era foarte convingator.El citise o gramada de carti,s-a dus la cele mai bune universitati si a devenit astfel un savant reputat. Putea vorbi in orice piata publica,in fata a tot felul de oameni,iar logica sa era foarte puternica.El le spunea ca iubirea este ca un drog,te ameteste si te face sa o doresti din nou si din nou, creandu-ti o dependenta de ea.Ce se intampla insa daca nu-ti primesti portia zilnica de dragoste? La fel ca in cazul unui drog, ai nevoie de aceasta doza zilnica.Partenerul dependent,cel care are nevoia mai mare de iubire,traieste tot timpul cu teama constanta ca nu isi va putea asigura urmatoarea doza de dragoste,adica de drog."Ce ma voi face eu daca ma va parasi?"In acest fel,partenerul care are nevoie de iubire se va preda complet si va fi dispus sa faca orice, de teama de a nu fi abandonat.
Eroul nostru a continuat sa le explice ascultatorilor de ce nu exista iubirea:"Totul se reduce la un razboi al controlului, la cine reuseste sa manipuleze pe cine.Cine va fi toxicomanul si cine furnizorul de droguri... Dupa numai cateva luni, respectul pe care si l-au promis initial cei doi a disparut.In urma lui nu au ramas decat resentimente,otrava emotionala,rani reciproce,care cresc treptat,pana iubirea nu mai exista deloc.Ei raman totusi impreuna,dar numai de teama de a nu fi singuri,de frica de ceea ce vor spune ceilalti, si chiar de teama propriilor critici si pareri. Unde se mai poate vorbi insa de iubire?"
El le-a mai spus ca a vazut multe cupluri in varsta care au trait 30, 40 sau 50 de ani,si care erau foarte mandre ca au trait atata vreme impreuna.Dar cand vorbeau despre relatia lor,tot ce spuneau era:"Am supravietuit casniciei". Altfel spus,unul din ei se abandonase celuilalt; de regula,femeia era cea care ceda si decidea sa indure suferinta.
Oricum, persoana care avea vointa mai puternica si nevoi mai putine castiga razboiul, dar unde era iubirea de care vorbeau? Partenerii din aceste cupluri se tratau ca pe niste posesiuni."Ea este a mea"."El este al meu".
El le-a mai spus oamenilor:"Eu am trecut prin toate acestea.De acum inainte nu voi mai permite nimanui sa imi manipuleze mintea si sa imi controleze viata in numele iubirii". Argumentele lui erau logice, si el a convins multa lume prin cuvintele sale. Iubirea nu exista.

poate povestea mea o sa te atraga intr-un fel sau altuwinkingwinking

| Dydy4you a răspuns:

Dezamăgirile îşi au rolul lor în viaţă, ne trezesc din visul frumos în care trăim. Deşi ne fac mult rău, ne fac în acelaşi timp bine, ne descoperă realitatea, ne fac să vedem adevărata faţă a persoanelor lângă care trăim, ne arată cum sunt ele de fapt. Dar cu toate că mereu cădem pradă dezamăgirilor, nu ne învăţăm minte şi facem aceeaşi greșeală din nou şi din nou. Le acordăm încredere celor mai nepotrivite persoane ca în final să fim răniţi.