| Joker3134 a întrebat:

Jandarmeria face marsuri sau doar armata?

4 răspunsuri:
| CiobotaruValentin a răspuns:

Salut. De obicei în armată se mărşăluieşte în timp ce jandarmi sunt instruiţi pentru evenimente precum proteste, apărare, forţă brută şi mobilizare.
Sper să te ajute răspunsul meu.

Răspuns utilizator avertizat
| CiobotaruValentin a răspuns (pentru Joker3134):

Salut. Nu neg faptul că tu ai văzut asta, eu am răspuns referitor la cum stă treabă între cele două departamente de jandarmi şi militari. Au obiective puţin diferite, instruire puţin diferită, iar activităţile nu sunt asemănătoare şi rareori vei vedea jandarmi mărşăluind.
O zi bună!

Răspuns utilizator avertizat