| Dregics_Bianca_Bya_1985 a întrebat:

L-am visat pe tatal meu mort de acum 2 ani ca mi-a cerut un pahar de apa, dar paharul era unul de unica folosita, ce poate insemna?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nimic. Inseamna ca in ziua aia sau in zilele anterioare te-ai gandit la dansul, Dumnezeu sa-l ierte. Milogii romani au scos asta cu: trebuie sa dai de pomana.

| Lina1993 a răspuns:

De obicei cand visezi persoanele moarte cerandu-ti ceva, se spune ca cer pomana. Da o pomana cuiva, serveste pe cineva cu bautura sau cu mancare.