| anonim_4396 a întrebat:

Salut, tatal meu mi-a spus ca m-a visat cu păr pe față, ce poate insemna?

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

E grava treaba. Inseamna ca trebuie sa citesti anumite carti si sa intelegi ca visele nu prea au legatura superstitile sau lucruri de genul. Nu se intampla nimic... Daca o sa moara cineva in lume, nu o sa fie din cauza unui vis. Daca s-ar putea evita asta, iar nu o sa fie din cauza unui vis.

| Dandinelle a răspuns:

Cred ca inseamna ca...te-a visat cu par pe fata.

Visele vin din subconstinent, unde se inregistreaza diferite informatii stranse de-a lungul vietii, informatiile sunt ori constient ori inconstient stranse. Ele se redau in vise cand ai mintea mai libera sau atunci cand ai mintea mai preocupata ele se misca in acelasi flux cu alte idei asociate. Daca tatal tau are vise lucide, unde isi poate controla visele si te viseaza cu par pe fata atunci ar trebui sa il intrebi pe el de ce a visat asta. Dar nu cred ca stie cu ce se mananca visul lucid si explorarea subconstientului asa ca las-o ca o farsa de 1 aprilie.

| IonutCG90 a răspuns:

Salut, daca esti fata inseamna ca te-a visat barbat. Daca esti copil/minor, mai asteapta putin sa-i indeplinesti visul big grin

| Rhea44 a răspuns:

Ca inca crede ca copilul lui e Yeti

| k3zZar a răspuns:

Nimic. Este doar un vis laughing LOL